Producenci

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Aber

Aber

Aber najlepszy przyjaciel modelarza

Firma Aber została stworzona przez miłośników modelarstwa w 1995 roku, od tego czasu prężnie działa w tej branży. Jej specjalnością jest produkcja dodatków do dostępnych na rynku modeli. Firma tworzy elementy fototrawione, jak i też toczono-frezowe, które dedykowane są do modeli w różnych skalach oraz kategoriach.

W tej chwili na rynku dostępnych jest ponad 1000 tzw. zestawów waloryzujących z logo firmy Aber. Wyjątkowe przywiązanie do detali oraz znakomita jakość wykonania sprawiły, iż firma jest ceniona nie tylko na krajowym rynku, ale także wśród zagranicznych fanów modelarstwa. Produkty tej firmy corocznie zdobywają liczne nagrody oraz wyróżnienia. 

Jeden z czołowych producentów modeli, pochodząca z Japonii, firma Tamiya tworząc zestawy specjalne swoich produktów dołącza zestawy waloryzujące właśnie firmy Aber. Świadczy to nie tylko o dobrej jakości elementów polskiego producenta, ale także o renomie, jaką cieszy się wśród firm działających w branży.

Dzięki wykorzystaniu elementów fototrawionych można w niezwykły sposób zmienić prawie wszystkie modele. Aber dostarcza elementy zarówno do modeli samolotów, pojazdów bojowych, jak i czołgów. Szeroki asortyment oraz dobra opinia pozwalają na obecność produktów firmy na rynku w wielu krajach.

Modelarze na całym świecie doceniają wysoką jakość wyrobów tego producenta, przez co są one poszukiwane i chętnie kupowane. Firma nadal rozwija swój asortyment o nowe zestawy waloryzacyjne, optymistycznie patrząc w przyszłość.

Academy

Academy

Academy Hobby Model Kits Co., Ltd. jest koreańskim producent plastikowych modeli redukcyjnych do sklejania, wyrobów chemicznych oraz zabawek. Firma została założona 1 września 1969 roku. Ma trzy siedziby: w Seulu  w Korei; Gelsenkirchen w Niemczech oraz na Filipinach. Academy Hobby działa globalnie i znana jest przez modelarzy na całym świecie.

Modele Academy Hobby Model Kits zdobyły wiele nagród w prestiżowym konkursie Modell des Jahres, czyli Model Rynku. Firma ta znana jest z tworzenia modeli samolotów, głównie maszyn wojskowych zarówno historycznych, jak i współczesnych, czołgów, samochodów sterowanych radiem.

Firma Academy Hobby poza modelami redukcyjnymi ma także w swojej ofercie szeroki wybór zabawek oraz innych akcesoriów związanych z aktywnym spędzaniem czasu, takich jak pistolety pneumatyczne. Jednak na rynku międzynarodowym najbardziej znana jest jako znaczący producent modeli.

Produkuje także modele czołgów, samochodów oraz żaglówek sterowanych za pomocą fal radiowych. Wszystkie modele tej firmy charakteryzują się dobrym odzwierciedleniem szczegółów, poprawnym spasowaniem części i zgodnością z danymi historycznymi. Produkty te nadają się zarówno dla początkujących modelarzy jak i tych, którzy mogą pochwalić się dłuższych stażem.

Academy to marka godna zaufania i oferująca modele odpowiedniej jakości w przystępnej cenie. Ich konstruowanie daje dużą satysfakcję i zadowolenie z pasji jaką jest modelarstwo.

ADAMMeD

ADAMMeD

Zapewne każdy z nas przyzna, iż kupno oraz późniejsze złożenie danego modelu jest główną przyczyną radości, jak i satysfakcji. Jednakże przy pomocy profesjonalnych narzędzi modelarskich - nasza praca przebiegnie sprawiej oraz dokładniej. Proponujemy Państwu produkty marki ADAMMeD. Jest to polski producent narzędzi modelarskich i stomatologicznych, oferujący wysoką jakość wykonania, przy zachowaniu przystępnej ceny.

Przy wykorzystaniu oferowanych narzędzi, gwarantujemy Państwu czerpanie jeszcze większej rakości z klejenia kolejnych modeli maszyn bojowych, czołgów, samolotów, samochodów, motocykli, budynków, czy figurek.

W naszym asortymencie znajdują się przykładowo zestawy nakładaczy dwustronnych - umożliwiające precyzyjne nakładanie masy w każdym miejscu, gdzie nakładanie byłoby wręcz niemożliwe bez brudzenia rąk. Warto również zwrócić uwagę na zestaw 15 wierteł modelarskich - dzięki nim żadna sytuacja podczas konstruowania modeli nas nie zaskoczy. Wraz z wiertłami doskonale skomponuje się poręczna i wygodna - wiertarka ręczna. Ponadto oferujemy ogrom specjalistycznych pęset, pilników, uchwytów oraz lusterek modelarskich.

Bez znaczenia, czy jesteśmy koneserem lub może dopiero początkującym modelarzem - odpowiednie wyposażenie w dużym stopniu usprawni tworzenie kolejnych wspaniałych konstrukcji. Narzędzia modelarskie ADAMMeD sprawią, że jeszcze chętniej będziemy zabierać się do naszej pasji. Dodatkowo za sprawą niskiej ceny narzędzi (mimo swojego solidnego wykonania) w naszym portfelu zostanie więcej środków, które będziemy mogli przeznaczyć chociażby na zakup kolejnych fascynujących modeli.

 

Adler

Adler

Marka Adler została stworzona w roku 2009, wyłącznie dla dystrybutora profesjonalnych i hobbystycznych narzędzi i maszyn, firmy Mar, która od 1991 roku oferuje urządzenia warsztatowe wysokiej jakości. W asortymencie znajdują się obecnie m.in. używane w modelarstwie aerografy, mini kompresory przeznaczone do zasilania aerografów w sprężone powietrze oraz akcesoria takie jak stojaki i uchwyty do aerografów, stojaki do malowania oraz mini kabiny lakiernicze.

Aerografy Adler produkowane są jako jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Pierwsze, posiadają jednofunkcyjny przycisk spustowy, za pomocą którego dozuje się ilość powietrza doprowadzanego do urządzenia. Dawkę natryskiwanej farby można regulować bądź to za pomocą obrotowej dyszy farby w zbiorniczku, bądź poprzez tylną regulację skoku iglicy. Aerografy jednofunkcyjne nadają się raczej do malowania większych powierzchni nie wymagających dużej precyzji niż misternych, cienkich linii. Urządzenia dwufunkcyjne natomiast wyposażone są w przycisk spustowy, który reguluje ilość powietrza (przez wciśnięcie przycisku) oraz ilość natryskiwanej farby (przez odciągnięcie przycisku do tyłu). Dwufunkcyjne aerografy Adler, dzięki kalibracji obydwu czynników różnicujących strumień farby, świetnie nadają się zarówno do malowania precyzyjnych cienkich linii i punktów, jak i większych powierzchni.

Marka Adler ma w swojej ofercie m.in. luksusowy aerograf dwufunkcyjny, który dzięki precyzji wykonania i zastosowaniu jednej tylko, teflonowej uszczelki, jest niezwykle szczelny oraz odporny na czyszczenie bardziej agresywnymi niż w przypadku innych aerografów (z gumowymi uszczelkami) substancjami. Ten model idealnie rozpyla farby emaliowe, akrylowe, washe i pigmenty oraz spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających modelarzy.

Aedes Ars

Aedes Ars

Aedes Ars to hiszpański producent działający na rynku od 1998 roku. Specjalizuje się on w opracowywaniu miniatur różnych budynków z cegiełek ceramicznych. Jego oferta obejmuje ponad 70 gotowych zestawów zamków, kościołów, latarnii morskich, bram miejskich i różnych domków głównie z okresu średniowiecza.

Większość modeli jest odwzorowaniem zabytkowych budynków z kraju pochodzenia producenta czyli Hiszpanii. Mimo to znajdzie się nawet polski akcent, bowiem dostępny jest model Zamku w Będzinie. W każdym zestawie oprócz cegiełek znajduje się również tekturowy szkielet (który należy obudować), podstawowa roślinność, klej, posypki i imitacje wody czy też ziemi. Aedes Ars w takim razie dba o wszystkie "komponenty" potrzebne do budowy modelu, natomiast modelarzowi pozostaje jedynie zapewnić sobie podstawowe narzędzia do obróbki cegiełek i dachówek i już można przysłowiowo działać ;). Dla osób, które nie znajdą idealnej budowli dla siebie, też mamy rozwiązanie, gdyż można się pokusić o samodzielne zbudowanie jakiegoś budynku, bo producent oferuje pełen wachlarz cegiełek, pustaków, płytek i dachówek do kupienia osobno. Jeśli ktoś ma w planach stworzenie jakiejś dioramki według własnej koncepcji, trochę pustaków, czy dachówek może być zdecydowanie przydatne. Jeśli potrzebujesz zaczerpnąć nieco więcej porad na temat sklejania tego typu modeli, zapraszamy do działu "Przeliczniki i poradniki" tam niebawem pojawi się wyczerpujący artykuł na ten temat.

AFV Club

AFV Club

AFV Club to tajwańska firma produkująca modele redukcyjne wszelkiego rodzaju sprzętu wojskowego. Założona została w roku 1990 i od tego czasu dostarcza nowe modele na rynek. Bogata oferta tego producenta obejmuje czołgi, samoloty oraz figurki żołnierzy, a także personelu wojskowego.

Modele AFV Club znane są w wielu krajach oraz cenione za dokładne wykonanie i dobre odwzorowanie detali przedstawianego sprzętu wojskowego. Tworzone przez tę firmę produkty wykonane są z materiałów dobrej jakości, co gwarantuje modelarzowi brak problemów ze spasowaniem elementów. Podczas konstruowania danego modelu, nie występują także niechciane niespodzianki w postaci ułamań lub uszkodzeń.

Firma najpierw zdobyła dobrą opinię na azjatyckich rynkach, a potem przeniosła swoje zainteresowanie na kraje europejskie oraz USA. Dziś modele tego producenta są powszechnie dostępne w wielu sklepach modelarskich na świecie. Pomimo stosunkowo krótkiej historii na rynku, firma AFV Club szybko stała się znana a jej produkty poszukiwane przez modelarzy. Modele są przyjemne w składaniu i pozwalają na ciekawe spędzenie czasu.

Firma także poza modelami tworzy elementy dodatkowe, takie jak zestawy amunicji, broń i tym podobne. One także są chwalone za precyzyjne odwzorowanie detali i wysoką jakość wykonania. AFV stale rozwija swoją ofertę tworząc nowe zestawy i zdobywając nowe rynki. Modele jej produkcji są godne zainteresowania, a czas spędzony na ich konstruowaniu nie będzie stracony. Młoda firma dynamicznie wchodzi na rynek i wypracowuje swoje miejsce w czołówce producentów modeli i akcesoriów modelarskich. 

Airfix

Airfix

Airfix to brytyjska firma z długoletnią tradycją produkcji doskonałej jakości modeli redukcyjnych. Firma założona została w 1939 roku, od tego czasu zmieniali się właściciele, natomiast asortyment zostawał bez zmian. W Wielkiej Brytanii nazwa firmy stała się synonimem wszystkich modeli do sklejania. Modele Airfix dostępne są w bardzo szerokim wyborze. Firma oferuje modele samochodów, łodzi, rakiet, figurek,  czołgów oraz oczywiście samolotów. W asortymencie tej firmy znajdują się również różnego rodzaju zestawy modelarskie posiadające klej, farby i pędzle. Przez prawie 80 lat swojej historii stworzyli wiele kultowych zestawów, do dziś pozostając jednym z większych i ważniejszych producentów modeli redukcyjnych.

Modelarze na całym świecie doceniają jakość z jaką wykonane są wszystkie zestawy tego producenta. Poza tym duży wybór modeli dla początkujących sprawia, iż wielu z nich sięga po produkty, tej właśnie firmy. Prostsze konstrukcje pozwalają na zapoznanie się z podstawowymi technikami modelarskimi oraz umożliwiają zaznajomienie się z używaniem niezbędnych w tej dziedzinie narzędzi.

Dla wytrawnych hobbystów firma Airfix ma w swojej ofercie skomplikowane, pełne małych detali modele samolotów oraz innych pojazdów w skali 1:24 lub 1:32. Stanowią one duże wyzwanie jednak po ukończeniu budowy, każdy amator modelarstwa będzie czuł prawdziwą satysfakcję z osiągniętego sukcesu.

Dziś firma Airfix tworzy nowe projekty, produkcja została przeniesiona do Indii, a na rynku pojawiają się modele z charakterystycznym czerwono-czarnym logo. Historia Airfix twa, dając modelarzom na całym świecie szansę na tworzenie kolejnych udanych egzemplarzy do ich kolekcji.

AK Interactive

AK Interactive

AK Interactive to hiszpańska firma, która zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych produktów stosowanych w modelarstwie. Jej pracownicy tworzą znane na całym świecie publikacje, poradniki oraz materiały eksploatacyjne przeznaczone dla każdego modelarza.

Firma AK Interactive powstała w 2009 roku i od tej pory stale się rozwija dzięki zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy profesjonalnego zespołu. Produkty tego wytwórcy stosowane są codzienne przez tysiące modelarzy na całym świecie. Doskonale nadają się zarówno dla specjalistów, jak i dla osób, którzy modelarstwo traktują jako hobby.

Publikacje tworzone przez zestpół AK Interactive dostępne są zarówno jako wydania książkowe jak i w formie cyfrowej na stronach internetowych oraz jako filmy instruktażowe umieszczane na portalach społecznościowych. Produkty przed dopuszczeniem do sprzedaży są testowane, sprawdzana jest ich trwałość, wydajność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Firma dba o wysoką jakość produkowanych przez nią materiałów modelarskich.

Przy tworzeniu nowych rozwiązań AK Interactive współpracuje z uznanymi modelarzami, wysłuchuje ich uwag, a ewentualne sugestie wprowadza w życie. Poza wspomnianymi materiałami firma ta znana jest także z dużego zaangażowania na polu pomocy technicznej dla modelarzy oraz dystrybutorów swoich produktów.

Wydając liczne publikacje AK Interactive wpływa na zwiększenie umiejętności modelarzy, poprawę techniki oraz edukuje nowe osoby zainteresowane tym ciekawym i rozwijającym hobby.

Alan Hobbies Ltd.

Alan Hobbies Ltd.

Alan Hobbies Ltd. to największy rosyjski producent plastikowych modeli redukcyjnych do sklejania. Firma słynie z dużej precyzji w przygotowaniu elementów, jak również z wysokiej jakości wykonania samego materiału. Specjalizuje się głównie w modelach wojskowych - czołgach, samolotach, statkach czy broni palnej, tworząc je głównie w skali 1:35. W ofercie Alan Hobbies Ltd. znajdziemy zatem wszelkie możliwe repliki sprzętu jaki był w użyciu wojsk podczas pierwszej oraz drugiej wojny światowej.

Modele Alan Hobbies Ltd., które znajdziecie Państwo w ofercie naszego internetowego modelarskiego sklepu modeledo.pl, to między innymi niemieckie działo przeciwpancerne Panzerjagerkanone Pak 43. Podobnie jak większość modeli firmy, zostało przygotowane w skali 1/35 i odwzorowuje sprzęt militarny używany w trakcie II wojny światowej. 

Panzerjagerkanone Pak 43, jak również inne modele Alan Hobbies Ltd. zostały przygotowane z plastiku. Do ich finalnego wykończenia przyda się klej modelarski do plastiku, jak również farbki, którymi będziemy mogli pomalować wszelkie należące do zestawu elementy. W przypadku modeli produkowanych przez Alan Hobbies Ltd. niezwykle pomocna będzie również pinceta, którą będziemy nakładać dołączone do modelu kalkomanie. Warto zadbać również o płyn na kalki i pod kalki lub płyny do kalkomanii, jak na przykład Tamiya 87102 Mark Fit.

To unikalna szansa na wzbogacenie swojej kolekcji sprzętu, broni i pojazdów z czasów I i II wojny światowej modelami przygotowanymi przed wschodnioeuropejskich producentów. 

Amati - drewniane modele okrętów

Amati - drewniane modele okrętów

Amati to włoska firma z długą i barwną historią. Została założona w Turynie w 1879 roku. Już od ponad 130 lat Amati wraz ze swoimi projektantami, artystami i modelarzami oferuje entuzjastom najlepsze, najbardziej zaawansowane technicznie produkty. Na początku swojej działalności firma znana była z tworzenia ornamentyki. Po pewnym czasie zainteresowanie firmy przeniosło się na wykonywanie bogatych w detale i eleganckich drewnianych modeli statków różnego rodzaju.

Szeroki asortyment firmy obejmuje tak zróżnicowane kategorie, jak historyczne okręty z okresu wielkich odkryć geograficznych, galeony, fregaty, szkunery, współczesne jachty sportowe, zachwycające swym urokiem statki parowe. Firma produkuje także niezbędne materiały oraz narzędzia do pracy z drewnianymi modelami.

Drewniane modele Amati szybko stały się znane na całym świecie oraz cenione przez miłośników modelarstwa. Docenione zostały przede wszystkim dokładne odwzorowanie najdrobniejszych elementów konstrukcji statków i łodzi oraz wysoka jakość wykorzystanych do ich produkcji materiałów.

W swej ofercie Amati ma zarówno propozycje dla zaawansowanych modelarzy, jak i takie przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym interesującym hobby. Każdy z zestawów wyposażony jest w instrukcję obrazkową, plany montażowe, pozwalającą na udane sklejenie konstrukcji w sposób dający satysfakcję z ukończonej budowy.

Amati stale rozwija swoją ofertę doskonałych modeli, oferuje akcesoria oraz elementy warsztatu pracy potrzebne każdemu modelarzowi zainteresowanemu okrętami, oraz pragnącemu posiadać kompletny warsztat pracy. Ukończone konstrukcje tej firmy na pewno staną się ozdobą nie jednej kolekcji.

Amazing Art

Amazing Art

Amazing Art to marka, która powstała z ponad dwudziestoletniej pasji jednego z założycieli firmy. Poszukując dobrych jakościowo, przydatnych produktów umożliwiających tworzenie modeli oraz makiet, jej właściciele zdecydowali się w 2014 r. rozpocząć profesjonalną produkcję artykułów modelarskich.

Dziś, dzięki energii, zaangażowaniu i kreatywnej pracy wspólników oraz pracowników, firma oferuje niemal 600 produktów, które cieszą się uznaniem zarówno profesjonalnych modelarzy, pasjonatów, jak i amatorów wchodzących dopiero w świat tego interesującego hobby. Modelarstwo, kojarzone zwłaszcza przez starsze osoby ze sklejaniem drewnianych samolotów z okresu I wojny światowej, ewoluowało obecenie w kierunku modeli plastikowych, tzw. wtryskowych, których elementy umieszczone są na plastikowej ramce (wyprasce). Modele takie skleja się, a następnie maluje, tworząc wspaniałe cacka - samochody, motocykle, lokomotywy i wagony, śmigłowce, samoloty, statki, czołgi, wojskowe pojazdy czy budowle i ich ruiny.

Amazing Art zapenia narzędzia nie tylko fanom modeli plastikowych, ale również zwolennikom tych drewnianych, oferując wiertła, frezy, kleje i pilniki do drewna. Większość produktów sygnowanych tą marką jest uniwersalnych, jak na przykład kleje na bazie cyjanoakrylu, które nadają się zarówno do metalu, gumy, pianek EEP, plastiku, jak i powierzchni ceramicznych, szkła czy drewna. Wśród produktów Amazing Art znajdziemy różnego rodzaju precyzyjne pęsety, cążki do wycinania elelementów z wyprasek, cążki do elementów fototrawionych, pędzle a także służące do pokrywania makiet, dioram czy podstawek figurek żwiry, piaski oraz sztuczne trawy.

AMG Arsenal Model Group

AMG Arsenal Model Group

AMG Arsenal Model Group jest jedną z wielu nowych, rozwijających się dynamicznie małych firm, jakie w ostatnim czasie się pojawiły, a które mają w swojej ofercie modele redukcyjne. Firma znalazła dla siebie nisze na rynku i umiejętnie ją wykorzystała. Od początku zestawy tego producenta cechuje dobra jakość i dokładne odwzorowanie detali, dzięki czemu zyskuje oraz większą przychylność klientów.

Firma skupia się głównie na dostarczaniu modeli redukcyjnych samolotów wojskowych z okresu II wojny światowej. Jednak oferuje także inne zestawy, stale poszerzając swój asortyment. Dużą popularnością cieszą się figurki żołnierzy oraz elementy wykorzystywane do tworzenia wszelkiego rodzaju dioram. AMG Arsenal Model Group wprowadza nowe coraz bardziej dopracowane modele, stosuje ulepszone techniki produkcji co skutkuje widocznie lepszą jakością proponowanych zestawów.

Za największą zaletę oferty tej firmy uważa się tworzenie modeli nietypowych i maszyn rzadko spotykanych w katalogach innych, większych producentów. Produkcja niewielkich ilości modeli jest bardziej opłacalna dla mniejszego wykonawcy i pozwala na berpośredni kontakt twórcy z modelarzem.

W dostępnych na rynku modelarz samolotów i innych maszyn tej firmy części są dobrze ze sobą spasowane, montaż nie nastręcza zbyt wielu problemów, a efekt jest bardziej niż zadowalający. Zestawy AMG Arsenal Model Group mogą być udanym dodatkiem do kolekcji większych oraz bardziej znanych graczy na rynku plastikowych modeli redukcyjnych. 

AMK

AMK

AMK, czyli AvantGarde Model Kits to chiński producent modeli do sklejania powstały w 2012 roku. Firma specjalizuje się głównie w tworzeniu replik lotnictwa funkcjonującego zarówno podczas II wojny światowej jak i w kolejnych latach. Jej produkty charakteryzuje wysoka trwałość materiałów oraz bardzo duża dbałość o szczegóły przygotowywanych elementów zestawów.

W ofercie naszego internetowego sklepu modelarskiego Modeledo.pl znajdziecie Państwo modele samolotów wykorzystywanych przez różne nacje. Dla osób zainteresowanych lotnictwem zza wschodniej granicy przygotowaliśmy m.in. rosyjski dwumiejscowy, naddźwiękowy ciężki myśliwiec przechwytujący Mikoyan MiG-31, wykorzystywany w czasach Zimnej Wojny. Natomiast dla fanów nieco bardziej egzotycznych wojsk mamy izraelski myśliwiec Kfir C2/C7. Ta maszyna powstała w 1977 roku, wykorzystywana do dziś przez tamtejszą armię.

Modele AMK są produkowane w skali 1/48 a do ich wykończenia przyda nam się naturalnie klej modelarski oraz odpowiednie farby, którymi będziemy mogli pomalować poszczególne elementy modelu. Warto zauważyć, że AMK dba o precyzyjnie odwzorowanie rzeczywistych myśliwców, bombowców czy helikopterów - do standardowych materiałów, z których możemy skleić model, często dołączane są między innymi szyby kabiny (przygotowywane w dwóch wersjach - przezroczystej i przydymionej) czy zestawy rakiet. Tak duża dbałość o szczegóły sprawia, że modele AMK wyróżniają się na tle innych producentów, a sklejanie modeli i oczekiwanie na finalny efekt sprawia ogromną radość.

Ammo by Mig

Ammo by Mig

Ammo by Mig to producent wysokiej jakości preparatów chemicznych oraz specyfików wykorzystywanych do tak zwanego weatheringu, czyli celowego nanoszenia zabrudzeń oraz innych efektów zużycia materiału w celu podniesienia autentyczności wykonanego modelu lub dioramy. W ten sposób składany zestaw możemy dostosować do naszych potrzeb.

Ta technika wykorzystywana jest głównie przez modelarzy zajmujących się modelami plastikowymi. Dlatego wymagane są specjalistyczne preparaty, podkłady pod farby, pigmenty oraz washe. Wszystko to ma w swojej ofercie Ammo by Mig. Przy zastosowaniu produktów tej firmy sprawny modelarz z pomocą pędzla lub aerografu jest w stanie zmienić standardowy model w niepowtarzalny egzemplarz.

W ofercie firmy znajdują się preparaty pozwalające nie tylko na postarzanie, dodanie charakteru, np. samolotowi, ale i uzyskanie efektu śladów powstałych po opadach deszczu, śniegu lub bardzo realistycznych zabrudzeń, np. grudy błota pomiędzy segmentami gąsienic na czołgach lub plam na strojach roboczych mechaników. 

Preparaty te cechują się doskonałymi parametrami technicznymi, wysoką jakością i łatwym sposobem nakładania. Szeroki asortyment materiałów pozwala na zaplanowanie i wykonanie prac na konkretnym modelu. Zarówno modelarze zainteresowani dziedziną lotnictwa, ciężkiego uzbrojenia, marynarki wojennej jak i cywilnych pojazdów znajdą w katalogu tej firmy odpowiednie dla ich potrzeb produkty. Dlatego poszukując sposobów na urealnienie swoich dzieł warto jest zainteresować się ofertą Ammo by Mig. 

Chcą nauczyć się techniki weatheringu warto zapoznać się z publikacjami Ammo by Mig - poradnikami w formie miesięczników The Weathering Magazine. W magazynach tych znajdują się ciekawe artykuły z dużą ilością zdjęć, dzięki którym każdy nawet początkujący modelarza będzie mógł poduczyć się nowych technik waloryzacji modeli. 

Amodel

Amodel

Amodel to ukraińska firma specjalizująca się w wykonywaniu plastikowych modeli redukcyjnych. W szerokiej gamie zestawów tego wschodnioeuropejskiego producenta znajdują się samoloty różnego rodzaju wytwarzane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Są wśród nich maszyny różnych typów pochodzące z wszystkich kontynentów.

Modele Amodel zystały sobie przychylność klientów szczegółowym odwzorowaniem detali, poprawnym spasowaniem elementów oraz interesującym doborem pojawiających się w zestawach maszyn. Bogata jest zwłaszcza oferta prezentująca wszelkiego rodzaju samoloty transportowe oraz pasażerskie, zarówno wojskowe jak i cywilne.

Dzięki przystępnym cenom modele tej firmy są popularnym wyborem wśród początkujących adeptów modelarstwa, dzieci oraz młodzieży. Bardziej zaawansowani klienci doceniają możliwości, jakie dają skomplikowane zestawy, wymagające większego doświadczenia, zwłaszcza na polu doboru malowań i wersji wyposażenia.

Dla modelarzy, którzy poszukują innych zestawów niż samoloty myśliwskie lub czołgi, propozycje firmy Amodel mogą stać się przyjemną odskocznią od tematyki militarnej. Świetnie także nadają się do tworzenia wszelkiego rodzaju dioram związanych z lotnictwem cywilnym. Elementy zestawów wykonane są z plastiku dobrej jakości i nie stwarzają problemów podczas montażu.

Propozycje firmy Amodel stanowią alternatywę dla modeli pochodzących od znanych producentów, którzy stawiają na sprawdzoną i popularną tematykę. Z pewnością jest to oferta, którą warto się zainteresować oraz przetestować.

AMP

AMP

Modele AMP do sklejania

Firma AMP jest ukraińskim producentem modeli plastikowych do sklejania. Nasze modele są wyjątkowe, ponieważ charakteryzują się wysoką jakością wykonania i precyzją detali. Są one idealne dla modelarzy, którzy chcą stworzyć swoje własne dzieła, a także dla osób, które chcą pogłębić swoje umiejętności modelarskie. Nasze modele są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co zapewnia im trwałość. Każdy model jest starannie opracowany, aby umożliwić łatwe i szybkie sklejanie, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości produktu finalnego.

Jako producent modeli plastikowych do sklejania, jesteśmy dumni z naszej tradycji produkowania najlepszych produktów. Nasze modele są uwielbiane przez modelarzy na całym świecie i cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi produktami, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy, że nasze modele plastikowe do sklejania spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

AMT

AMT

AMT, co jest skrótem od Aluminum Model Toys zostało założone w 1948 roku przez adwokata Westa Gallogly'ego, w Michigan. We wczesnym okresie powojennym nowe samochody były diffitrudne do zdobycia i nie pozostawały długo w magazynie. Koncepcja "modeli promocyjnych" zapewniała miniaturową, trójwymiarową reprezentację rzeczywistego samochodu, coś co potencjalni nabywcy mogli zobaczyć i dotknąć stojąc w pustym salonie. Powojenne aluminium było niedrogie w pozyskaniu, a kontakty Gallogly'ego z Fordem zaowocowały wyprodukowaniem repliki Forda Tudor Sedan z 1948 roku jako modelu promocyjnego. Odlany w skali 1/25 i pomalowany na kolory Forda, został dostarczony do dealerów Forda, stając się cennym narzędziem sprzedaży. Jak na ironię, pierwszy aluminiowy produkt AMT miał być jej ostatnim.

W początkowym okresie istnienia firmy George Toteff, pracownik AMT, opracował projekt oprzyrządowania "sliding pillar", który pozwalał na produkcję bardziej złożonych kształtów (takich jak miniaturowe karoserie samochodów) w plastiku i w jednym kawałku. Przejście z aluminium na plastik umożliwiło szybszą produkcję, wyeliminowało kosztowne malowanie i obniżyło koszty. Niższy koszt plastikowych modeli promocyjnych przekształcił je z kosztownych rekwizytów sprzedażowych dealerów w stosunkowo tanie przedmioty do rozdawania.

AMT kontynuowało produkcję modeli promocyjnych i samochodów zabawkowych napędzanych kołem zamachowym aż do lat 50-tych. W 1953 roku firma wydała trzy "potrójne zestawy", z których każdy zawierał 3 niezłożone modele promocyjne. W 1956 roku Erik Erikson założył SMP (Scale Model Products) jako filię swojej firmy Detroit Plastic Products, ale ze znacznym udziałem finansowym AMT. SMP zostało założone, aby "postawić stopę w drzwiach" Chevroleta, który mógł się powstrzymywać przed współpracą z AMT ze względu na bliskie więzi tego ostatniego z Fordem. SMP miało produkować promocyjne modele Chevroleta i niektóre Chryslera, podczas gdy AMT kontynuowało produkcję promosów Forda i GM (innych niż Chevrolet). Podczas gdy inne firmy również produkowały zabawkowe modele samochodów i banków, AMT i SMP są uznawane za głównych producentów modeli promocyjnych, zarówno metalowych jak i plastikowych.

W 1957 r. firma AMT zaczęła zastanawiać się nad sposobami rozszerzenia rynku dla swoich produktów, obserwując rosnące zainteresowanie starszych dzieci, które dostosowywały swoje modele promocyjne i samochody zabawkowe AMT napędzane kołem zamachowym. Po zakończeniu produkcji modeli promocyjnych w 1958 roku, AMT dodała do oprzyrządowania kilka części do personalizacji, wyprodukowała modele ze styrenu i wprowadziła słynną już serię zestawów do personalizacji 3 w 1. Odzew był fenomenalny i do 1961 roku AMT potrzebowała własnego zakładu produkcyjnego. Na Maple Road w Troy w Michigan powstał budynek, w którym mieściły się wszystkie operacje, od projektowania, przez tworzenie wzorów, po produkcję.

Lata 60. były dla AMT wspaniałym okresem. Od 1959 do 1964 roku AMT miała guru marketingu o imieniu Budd "The Kat" Anderson. Podróżował on po kraju, uczestnicząc w pokazach samochodowych i konkursach modelarskich, wywołując zachwyt nad produktami AMT. Niezliczone rzesze młodych modelarzy nie miały dość, a zestawy sprzedawały się w setkach egzemplarzy.

Amusing Hobby

Amusing Hobby

Amusing Hobby to japoński producent plastikowy modeli do sklejania, którego specjalnością są repliki czołgów oraz samolotów z okresu II wojny światowej oraz Zimnej Wojny. Japońska dbałość o szczegóły oraz wysoka jakość materiałów, z których przygotowane są poszczególne elementy zestawów sprawia, że modele firmy są szczególnie lubiane przez fanów modelarstwa redukcyjnego z całego świata.

Modele Amusing Hobby jakie możecie znaleźć Państwo w naszych internetowym sklepie modelarskim modeledo.pl to czołgi oraz działa ze wspomnianego okresu II wojny światowej oraz Zimnej Wojny. W naszej ofercie mamy zarówno niemieckie pojazdy takie jak Jagdpanzer E-100, Flakpanzer E-100 czy Panther II, jak również brytyjski czołg FV214 Conqueror. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sowieckich konstrukcji, specjalnie dla nich mamy model radzieckiego, eksperymentalnego czołgu Objekt 279. Amusing Hobby przygotował także model niemieckiego, samobieżnego moździerza Sturmmorser 38D.

Modele spod szyldu Amusing Hobby są przygotowywane z wysokiej jakości plastiku w skali 1:35. Do ich przygotowania przyda nam się naturalnie klej modelarski do plastiku oraz dobrane kolory farb modelarskich, którymi będziemy mogli pomalować poszczególne elementy modelu. Trzeba bowiem przyznać, że w przypadku modeli Amusing Hobby, malowania będzie naprawdę sporo - zestawy  przygotowane przez japońskiego producenta charakteryzuje dbałość o szczegóły oraz bogactwo materiałów, jakie mamy do dyspozycji podczas sklejania. Do zestawów dołączane są również inne niezbędne elementy - miedziane druty, elementy fototrawione, ruchome gąsienice czy kalkomanie.

ANSWER

ANSWER

Polski producent modeli plastikowych Answer jest jednym z wiodących przedsiębiorstw w kwestii produkcji replik polskich śmigłowców.

Główne modele jakie on oferuje i jakie można znaleźć w naszej ofercie to helikoptery PZL Anakonda i PZL Sokół. Są one nie tylko doskonale wykonane, ale również starannie odwzorowane pod względem wyglądu i proporcji. Producent przykłada sporą wagę, aby zapewnić jak największą dokładność w odtworzeniu każdego detalu. Osiągnięcie wysokiego poziomu szczegółowości to priorytet, aby zapewnić wierną reprodukcję oryginalnych śmigłowców. W swoich modelach producent oferuje najczęściej kilka wariantów malowania i oznaczeń, co pozwala modelarzom na dostosowanie modeli do swoich preferencji i zainteresowań. Ponadto Sokoły i Anakondy są dostępne w różnych skalach (1/72 oraz 1/48), co pozwala na stworzenie kolekcji w preferowanym rozmiarze. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem lotnictwa, modelarzem czy kolekcjonerem, helikoptery Answera oferują możliwość cieszenia się polskim dziedzictwem lotniczym w formie pięknych i autentycznych replik. Producent jest dumny ze swojego wkładu w upamiętnienie tych wyjątkowych śmigłowców i zobowiązuje się do ciągłego doskonalenia swojej oferty w celu zaspokojenia potrzeb miłośników modelarstwa.

Aoshima

Aoshima

Japońska firma Aoshima znana jest z produkcji wysokiej jakości modeli plastikowych oraz akcesoriów do nich przeznaczonych. Historia firmy sięga roku 1924, gdy Jiro Aoshima stworzył lotniczy instytut badawczy. Pięć lat później rozpoczęła się produkcja drewnianych zestawów modelarskich, do której wykorzystywano wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas przeprowadzonych badań.

W 1961 roku firma zmieniła nazwę na Aoshima Bunka Kyozai Inc. i poszerzyła swój asortyment o modele plastikowe własnego wytwórstwa. Od tego czasu ich oferta stale się rozwija. Obecnie obejmuje pojazdy i okręty zarówno wojskowe jak i cywilne, pociągi oraz figurki. Głównie są to miniatury produkowanych w Japoni aut, motocykli oraz innych środków transportu.

Dzięki doskonałemu odwzorowaniu elementów i wysokiej jakości używanego plastiku marka Aoshima ma wielu fanów na całym świecie. Produkty tej firmy charakteryzują się dużą szczegółowością poszczególnych modeli, które stanowią wyzwanie dla umiejętności nawet doświadczonych modelarzy. Bardzo dokładne spasowanie oraz zachowanie prawidłowych proporcji względem pierwowzoru, sprawia iż ukończone konstrukcje prezentują się okazale.

Modele tej firmy przeznaczone są zarówno dla początkujących adeptów modelarstwa, jak i dla osób, które czują się już na tym polu bardzo pewnie. Prace z zestawami firmy Aoshima są przyjemne i dają możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Każdy modelarz powinien zainteresować się produktami tej marki dostępnymi w ofercie naszego internetowego sklepu modelarskiego.

Artesania Latina drewniane modele statków

Artesania Latina drewniane modele statków

Artesania Latina rozpoczęła swoją podróż w 1970 roku, w małym mieszkaniu w zabytkowej dzielnicy Barcelony.
Tam mój dziadek ze strony matki Ramón Leg, mój ojciec Jean-Louis Martin i moja matka Maria Mercedes Leg zebrali wszystkie swoje wysiłki i nadzieje, aby spełnić marzenie: stworzyć najlepszą markę modelowania statków na świecie.
Po wielu godzinach spędzonych na wyobrażaniu sobie i wykonywaniu pierwszych projektów, osobiście sprzedali produkty do kilku wyspecjalizowanych sklepów z Barcelony i Madrytu.
Krok po kroku, inwestując w jakość, w najlepsze dostępne maszyny, w projektowaniu nowoczesnych i atrakcyjnych pudełek, udało im się stworzyć interesującą ofertę produktów. Przede wszystkim udało im się stworzyć przestrzeń dla marki na rynku hiszpańskim.
Od początku jednym z priorytetów wyłaniającej się firmy była jej internacjonalizacja. Z tego powodu Jean-Louis Martin, oprócz produkcji i zakupu, osobiście zajął się wywozem.
W 1979 r. 80% dochodów pochodziło spoza Hiszpanii. Nasze produkty były szeroko znane i rozpoznawane w 40 krajach na 5 kontynentach. Z Europy do Stanów Zjednoczonych i Kanady, z Australii do Japonii, statki z ARTESANIA LATINA przemieszczały się już na całym świecie.
Lata 80. były bardziej podobne: lepsze produkty, lepsze wyjaśnienia i prezentacje, aby osiągnąć główny i nieunikniony cel: zadowolić konsumenta końcowego.
Aby to osiągnąć, została stworzona bezpłatna usługa posprzedażna w skali globalnej, dzięki której nasza marka i nasze produkty zyskały uznanie i prawdziwy sukces.
Kolejnym podstawowym aspektem rozwoju naszej firmy zawsze była nasza zdolność do innowacji.
Rzeczywiście, Artesanía Latina zawsze była określona ze względu na innowacyjne podejście do modelowania statków. Udało nam się stworzyć ścieżkę, którą poszły lub poszły inne marki w tym sektorze.
W 1994 r. Artesanía Latina wprowadziła na rynek drugą gamę produktów o podstawowej orientacji, nie tylko dla kobiet.
Po odwiedzeniu wielu sklepów z hobby, moi rodzice i nasz zespół sprzedaży zdali sobie sprawę, że większość produktów dotyczyła prawie wyłącznie celu męskiego, ignorując drugą połowę populacji.
Od tego czasu domy naszych lalek nie przestały rosnąć i rosnąć, będąc dziś jedną z najbardziej kompletnych ofert na rynku. Wszystko to było możliwe tylko dzięki jakości, wizerunkowi, prezentacji, wyjaśnieniom i krokom montażowym, które charakteryzowały naszą firmę.
W 2001 roku otworzyliśmy nowe biuro w Hong Kongu, aby strategicznie pozycjonować nas na rynkach wschodzących.
Od 2002 roku Artesanía Latina prowadzi aktywną politykę dywersyfikacji produktów.
W tym samym roku wprowadziliśmy na rynek dwie nowe rodziny produktów: elektryczne samoloty R / C i Easy Hobby.
Oba zostały uznane przez naszych klientów i klientów za naprawdę wygodne; ich sprzedaż potwierdza ich sukces.
Rok 2003 był punktem zwrotnym dla naszej firmy: 1 sierpnia zainaugurowaliśmy zakład w Lamadrid (Cantabria-Hiszpania). Tam mieliśmy uprzywilejowane środowisko, w którym było wystarczająco dużo miejsca na nasze centralne biura, nasz europejski magazyn i nasze sale wystawowe.
Przez te 34 lata pracy Artesanía Latina ewoluowała zgodnie z potrzebami rynku, dzieląc się dzień po dniu, rok po roku, naszą pasją i entuzjazmem do hobby z tysiącami przyjaciół na całym świecie.
Przez następne lata będziemy kontynuować pracę z większą pasją, aby dalej wprowadzać innowacje i zaskakiwać.

Azur Model

Azur Model

Azur Model to francuski producent modeli do sklejania, którego działalność skupiona jest przede wszystkim wokół lotnictwa. Zainteresowania te zaowocowały ofertą okazów mniej popularnych, czy wręcz nieistniejących w ofercie innych firm modelarskich, zwłaszcza tych mainstreamowych. Propozycje te przypadną zatem do gustu wszystkim koneserom sztuki modelarskie, stanowiąć dla nich prawdziwą gratkę, dzięki której wzbogacą oni swoją kolekcję w niespotykane gdzie indziej egzemplarze. Główną dziedziną, na której koncentruje się uwaga producenta, jest historia francuskiego lotnictwa, choć w ofercie znajdziemy także pojazdy innych kategorii. Każdy produkt, który sygnowany jest przez firmę Azur Model, wykonany został z wysoką dbałością o detale, aby jak najdokładniej odwzorować oryginalny pojazd. Gotowy egzemplarz, stojąc na półce albo będąc podwieszonym, z pewnością urozmaici zebraną kolekcję. 

Beemax

Beemax

Beemax Model Kits to renomowany producent modeli samochodów z siedzibą w Hongkongu. Firma ta zdobyła sobie uznanie wśród modelarzy na całym świecie dzięki swojej precyzji, wysokiej jakości wykonania oraz dbałości o detale.

Beemax Model Kits specjalizuje się w produkcji modeli samochodów sportowych i wyścigowych. Ich oferta obejmuje szeroki wybór replik zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych pojazdów. Modelarze mogą cieszyć się różnorodnością marek, takich jak Subaru, Honda, Toyota, BMW, czy Porsche, a także znanymi modelami z historii sportów motorowych, takimi jak legendarny Lancia Delta HF Integrale czy Mitsubishi Lancer Evolution.

Co wyróżnia Beemax Model Kits spośród innych producentów to staranność, z jaką tworzone są ich modele. Firma korzysta z zaawansowanych technologii i nowoczesnych materiałów, aby zapewnić najwyższą jakość i precyzję detali.

Dla pasjonatów samochodów i modelarzy Beemax Model Kits jest marką, która zapewnia wysoką jakość, autentyczność i satysfakcję z budowy realistycznych replik. Ich modele są doceniane zarówno przez doświadczonych kolekcjonerów, jak i entuzjastów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem modeli samochodowych.

Big Model

Big Model

Big Model to polska firma, która zajmuje się tworzeniem wyjątkowych, limitowanych serii redukcyjnych modeli plastikowych. Firma ta została założona przez miłośników tego hobby, którzy chcieli tworzyć szczegółowe i realistyczne konstrukcje. Dlatego też zdecydowano się na wydanie zestawów w wersji Profi Pack, choć w ofercie znajdują się także produkty dla początkujących modelarzy.

Każdy model dostępny jest w limitowanej serii niewielkiej ilośći egzemplarzy oraz posiada indywidualny numer seryjny. Zestaw najczęściej zawiera plastikowy model do sklejania, elementy fototrawione, maski do malowania, wysokiej jakości kalkomanie oraz metalowe elementy podwozia. Dołączona jest również czytelna instrukcja montażu.

Big Model koncentruje się głównie na produkcji modeli samolotów pasażerskich służących w barwach naszego krajowego przewoźnika. W ten sposób firma znalazła swoje miejsce na rynku i z każdym nowo wydanym modelem umacnia swoją pozycję. Klienci cenią sobie bogate w detale elementy fototrawione oraz dokładność wykonania plastikowych odlewów.

Produkty Big Model w wersji Profi Pack wymagają od modelarza sporych umiejętności oraz doświadczenia w pracy z elementami z różnych materiałów. Jednak pracę włożoną w ich sklejanie wynagradza realistycznie wyglądający model, który nie odstaje jakością od produktów większych i bardziej znanych producentów.

Każdy miłośnik lotnictwa pasażerskiego powinien mieć w swojej kolekcji przynajmniej jeden z modeli oferowanych przez tego rodzimego producenta. Nasz internetowy sklep modelarski posiada w swoim asortymencie zestawy sygnowane logo Big Model w bardzo atrakcyjnych cenach.

Billing Boats

Billing Boats

Jeżeli jesteście Państwo na etapie intensywnych poszukiwań idealnego prezentu dla bliskiej sobie osoby, np. z okazji urodzin, imienin, świąt lub po prostu szukają Państwo dla siebie ciekawej formy spędzania wolnego czasu? W takim razie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą drewnianych modeli duńskiej firmy Billing Boats. Nie bez powodu jest to firma, która od lat cieszy się uznaniem wśród wielu klientów w branży modelarskiej. Billing Boats specjalizuje się zarówno w drewnianych jak i plastikowo-drewnianych modelach, które przeznaczone są do samodzielnego sklejania oraz pomalowania. Co je wyróżnia na tle innych? Przede wszystkim niezwykła dbałość wykonania, idealnie wycięte laserowo drewniane elementy i wysokogatunkowe dodatki metalowe. Nasz internetowy sklep modelarski oferuje Państwu niezwykle szeroki wybór poszczególnych wariantów. W naszym sklepie posiadamy zarówno rewelacyjne żaglowce, łodzie, statki, a także jachty i wiele, wiele innych pięknych modeli, a co za tym idzie, z powodzeniem dopasują Państwo dla siebie najbardziej odpowiedni egzemplarz. Firma Billing Boats spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, gwarantujemy, że będą Państwo zadowoleni ze świetnej jakości wykonania poszczególnych modeli oraz z ich wyjątkowo atrakcyjnej ceny. Modele polecamy osobom, które od dawna interesują się tym hobby, ale także osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z modelarstwem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Border Model

Border Model

Firma Border Model to producent plastikowych modeli oraz profesjonalnych narzędzi modelarskich z Chin. W ostatnim czasie zyskuje sobie zwolenników wśród osób które cenią sobie jakość i precyzję wykonania danego produktu.

Modele Border Model coraz częściej przewijają się na targach i eventach modelarskich w różnych częściach Europy i cieszą się dobrą reputacją. Obecnie w ofercie Bordera większość pojazdów, samolotów i czołgów pochodzi z okresu WWII ale znajdą się też bardziej współczesne konstrukcje, a nawet pojazdy postapokaliptyczne, np model o numerze BC-001. Z aspektów jakie warto wymienić w nawiązaniu do modeli tej firmy to chociażby dokładanie do wielu modeli świetnych figurek odznaczających się swoją unikalnością w wyglądzie na tle innych, zadbanie o dodatki fototrawione, czy przykładowo czołgi które można skleić w jednej z kilku wybranych przez modelarza wersji. Przykładem są modele Leopard 2, które producent wypuścił w skali 1/72 oraz 1/35 i które mogą być wersją 2A5 lub 2A6. Natomiast apropo narzędzi i artykułów modelarskich, są one w standardowych cenach. Należą do nich takie podstawowe produkty jak taśmy maskujące czy też arkusze polistyrenu. Stricte z narzędzi w ofercie firmy Border Model są dostępne wszelkiej maści dłuta, pilniki i rylce grawerskie dla zapalonych modelarzy. Jeśli zdarzy się, że jakiś produkt jest u nas niedostępny lub nie mamy go założonego na naszej stronie, spokojnie napisz do nas, a my postaramy się go dla ciebie sprowadzić.

Bronco Models

Bronco Models

Bronco - modele do sklejania

Miłośnicy sklejania modeli wszelkiego rodzaju pojazdów oraz akcesoriów wojskowych z pewnością docenią asortyment oferowany przez chińskiego producenta Bronco Models. Są to różnego typu czołgi, okręty, samoloty oraz pojazdy znane zarówno z lekcji historii, jak i filmów wojennych. 

Siedziba producenta znajduje się w Hong Kongu. Tam powstają liczne modele, które dostępne są także w naszym sklepie. Wykonane zostały one z wytrzymałego plastiku z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dokładnie odwzorowane elementy pozwalają stworzyć modele w 100% zgodne z oryginalnym pojazdem zarówno pod kątem wyglądu zewnętrznego, jak i wyposażenia wnętrza. Produkty wykonane są w kilku skalach (najczęściej jest to 1/35). 

Zestawy zawierają nie tylko model do sklejenia, ale i kalkomanie, elementy fototrawione, ogniwkowe gąsienice, a także 

szczegółowe instrukcje zarówno składania, jak i malowania. 

Dostępne w naszym sklepie modele Bronco to wysokiej jakości zestawy plastikowych elementów do sklejania różnego rodzaju pojazdów wojskowych i nie tylko. Zapraszamy więc wszystkich miłośników militariów i fanów modelarstwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Modele do sklejania Bronco to prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które uwielbiają zabawę z planowaniem konstrukcji, dopasowywaniem poszczególnych elementów czy ich klejeniem, czego efektem będzie spektakularnie prezentujący się model, który z dumą będzie można postawić na półce lub stworzyć całą kolekcję historycznych pojazdów wojskowych. Wśród naszych propozycji znajdują się między innymi: czołgi, łodzie podwodne, samoloty, samochody, działa, a nawet modele postaci, akcesoriów podręcznych czy mostu. Proponowane modele Bronco to unikalne i starannie przygotowane zestawy do samodzielnego sklejania, które zostały stworzone z myślą o najdrobniejszych szczegółach.  Jesteśmy pewni, że pasjonaci modelarstwa wojskowego znajdą u nas dokładnie to, czego poszukują.

Chematic

Chematic

Chematic to polska firma zajmująca się produkcją oraz dystrybucją modeli redukcyjnych oraz wszelkiego rodzaju chemii modelarskiej. W swojej ofercie posiada kleje, lakiery, preparaty przeznaczone do konserwacji aerografów oraz rozcieńczalniki do farb stosowanych podczas malowania elementów konstrukcyjnych modeli.

Duży wybór tego rodzaju preparatów pozwala każdemu miłośnikowi modelarstwa redukcyjnego na wybranie środków, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom i przyzwyczajeniom. Są one dobrej jakości, np. kleje pozwalają na szybkie i bezproblemowe scalenie ze sobą elementów.

Modele produkowane przez firmę Chematic nie przysparzają wielu trudności. Z montażem poradzą sobie początkujący, a nawet dzieci w wieku szkolnym przy nadzorze osoby dorosłej. Ogromną zaletą tych zestawów jest to, że pozwalają w naturalny sposób zdobyć potrzebne umiejętności i czerpać przyjemność z realizowanych przez siebie projektów.

Gama modeli obejmuje szeroki zakres historii lotnictwa. Znajdują się tutaj maszyny z początkowych lat II wojny światowej i współczesne samoloty odrzutowe, cywilne i wojskowe. Ta dbałość o urozmaicenie asortymentu przysporzyła firmie wielu fanów, którzy wyczekują prezentacji kolejnych nowości.

Firma stale dodaje nowe produkty do swojej oferty. Dużym powodzeniem cieszą się zestawy tego producenta odtwarzające samoloty alianckich sił zbrojnych z czasów Bitwy o Anglię. Doskonale nadają się one na pierwszy zestaw dla młodego, wprawiającego się dopiero modelarza.

CMK

CMK

Firma CMK została założona w 1992 roku jako osobna marka znanego producenta modeli Hobby Special. Początkowo koncentrowała się na produkcji zestawów odlewanych z żywicy, ale później rozszerzono asortyment i wprowadzono do sprzedaży szerego modeli waloryzujących, narzędzi oraz akcesoriów dla modelarzy.

Ponadto poza swoją główną działalnością, marka CMK publikuje także książki monograficzne poświęcone powiązanym z modelarstwem tematom, które zawierają szczegółowe rysunki w skali, a także oryginalne fotografie i tabele kolorów. Na indywidualne zamówienia firma przygotowuje specjalne zestawy żywiczne oraz metalowe, które są znacznie bardziej bogate w detale, niż te dostępne na rynku.

W swojej ofercie CMK posiada części waloryzujące do modeli w wielu skalach, takie jak lufy do czołgów, koła do pojazdów oraz elementy wyposażenia kokpitów samolotów. Pozwalają one wymagającym oraz zaawansowanym modelarzom na stworzenie bardzo realistycznie wyglądających konstrukcji lub dioram historycznych.

Produkty oferowane przez tego producenta cenione są przez hobbystów w wielu krajach za doskonałe odwzorowanie małych detali, wysoką jakość materiałów wykorzystywanych do ich stworzenia oraz zgodność historyczną. Firma stawia sobie za cel produkcję elementów jak najbardziej zbliżonych do oryginalnego wyglądu odwzorowywanej części.

Zestawy CMK pozwalają na dodanie wielu dodatkowych elementów do zestawów innych producentów, które z różnych względów nie znalazły się pośród części montażowych. W ten sposób nawet proste modele mogą stać się ozdobą nie jednej kolekcji.

Das Werk

Das Werk

Das Werk to renomowany producent plastikowych modeli do sklejania, który wyróżnia się nie tylko wysoką jakością, ale także dużą ilością dodatków. Ich modele są doskonale wykonane, dbając zarówno o najmniejsze detale, jak i o zachowanie realistycznego wyglądu.

Co wyróżnia Das Werk spośród innych producentów, to ich zamiłowanie do szczegółów. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię historia, militaria czy lotnictwo, Das Werk ma w swojej ofercie szeroki wybór modeli, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Wraz z modelem otrzymujesz bogaty zestaw dodatków, takich jak elementy fototrawione, gumowe opony, a czasem nawet metalowe elementy. To wszystko pozwala na jeszcze większą precyzję i realizm w budowie modelu. Dodatkowo, Das Werk często oferuje różne opcje malowania abyś mógł dostosować swój model do własnych preferencji.

Kolekcjonowanie i składanie modeli Das Werk to prawdziwa przyjemność dla każdego entuzjasty modelarstwa. Dzięki wysokiej jakości wykonania i bogatej gamie dodatków, możesz stworzyć unikalne i imponujące dzieło, które będzie dumą Twojej kolekcji.

Firma Das Werk jest odpowiedzią na potrzeby zaawansowanych modelarzy, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko standardowego modelu do sklejania. Dzięki ich pasji do detali i wysiłkom w tworzeniu kompletnych zestawów, modelowanie staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące i kreatywne.

Disarmodel

Disarmodel

Disarmodel to ceniony producent drewnianych modeli do sklejania, który zdobył uznanie wśród miłośników modelarstwa. Ich modele wyróżniają się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także unikalnym stylem i dbałością o szczegóły.

Każdy model Disarmodel jest wykonany z wysokiej jakości drewna, co daje mu solidną i trwałą strukturę. Drewno to również zapewnia naturalny wygląd i ciepło, które nadają modelom wyjątkowego uroku.
Disarmodel zadbał o to, aby składanie ich modeli było nie tylko przyjemnością, ale także wyzwaniem. Modele są dostarczane w zestawach, które obejmują precyzyjnie wycięte elementy drewniane oraz instrukcje montażu. Sklejanie tych modeli jest nie tylko zabawą, ale także okazją do rozwijania swoich umiejętności manualnych i koncentracji.

Warto również wspomnieć o estetyce modeli Disarmodel. Producent dokłada wszelkich starań, aby ich modele wyglądały jak małe dzieła sztuki. Każdy detal jest starannie zaprojektowany i wykonany, od subtelnych zdobień po realistyczne proporcje. Dzięki temu, modele Disarmodel mogą stanowić piękne dekoracje dla każdego miłośnika modelarstwa.

Disarmodel to marka, która docenia pasję i zaangażowanie modelarzy. Ich modele drewniane to doskonały wybór dla osób poszukujących wyjątkowych i nietuzinkowych projektów do sklejania. Jeśli chcesz wzbogacić swoją kolekcję o unikalne modele, warto zwrócić uwagę na ofertę Disarmodel.

Dragon

Dragon

Dragon Models Limited to firma która powstała w 1987 r. Dragon zajmuje sie produkcją plastikowych modeli do sklejania które eksportuje na cały świat. Produkty tej firmy były wielokrotnie nagradzane przez czasopisma branżowe i zyskały bardzo duże poparcie w środowisku modelarskim. Modele firmy Dragon sa rówież produkowane dla takich firm jak Revell, Italeri, Hasegawa czy GSI.

Firma Dragon pr0dukuje plastikowe modele redukcyjne samolotów - jest w tym tak dobra, że koncerny takie jak Airbus i Boeanig mianowały Dragona 0ficjalnym dostawcą pamiątkowych modeli tych firm. 

Po sukcesie serii modeli Dragon Wings w 2002 r. Dragon wypuścił serię Dragon Warbirds - modele samolotów myśliwskich w skali 1/72 która stała się liderem wśród modelarzy kolekcjonerów. 

Firma Dragon zastos0wała nowoczesną technologię wytwarzania pokrycia powierzchni pojazdów pancernych Zimmeritem co stanowi przełom w wysoko wyspecjalizowanej produkcji form wtryskowych. Dzięki szeroko zakrojonym i prowadzonym przez długi czas badaniom i testom produktów, udał0 się osiągnąć znaczący postęp w odniesieniu do jakości wtryskowo wytwarzanych Zimmeritów dla bogatej gamy niemieckich pojazdów pancernych.


Wszystkie miniaturowe wzory Zimmerit tworzone są w pierwszej kolejności przez najwyższej klasy projektantów form wtryskowych. Zapewniają oni powierzchniom wtrysków naturalny wygląd.
Ręcznie wykonane części stanowią podstawę wykonania form wtryskowych.
Doskonałym przykładem pracy projektantów tychże form są unikalne, gwieździste wz
0ry czołowej powierzchni płyty modelu „Brumbar”.
Dragon Zimmerit jest wiernym 0dwzorowaniem elementów jakie występowały w oryginalnych pojazdach.

Doświadczeni inżynierowie firmy Dragon d
0prac0wali do perfekcji najbardziej zaawansowaną technologię wtryskową „Slide-Mold”, zapewniającą w przemyśle modelarskim 0siągnięcie poziomu wykonawstwa przedmiotów niezwykle cienkich. Technologia ta nazwana przez firmę Dragon „Razor Edge” umożliwia wykonanie najbardziej szczegółowych detali.
Jednym z przykładów zastosowania tej technologii jest model wieżyczki Flakpanzer IV Wirbelwinds. Jej wiel
0-powierzchniowe kształty są bardzo trudne do wiernego odwzorowania, a technologia „Razor Edge” umożliwia wykonanie tych wykwintnych kształtów, z wiernym odwzorowaniem krawędzi pancernych płyt.

W celu zminimalizowania ryzyka związanego z wycinaniem elementów, ich piłowaniem, szlifowaniem itp. firma Dragon wprowadziła elementy „Magic Track”. Są t
0 pocięte i gotowe do składania pojedyncze części gąsiennic. To niezwykle wygodne rozwiązanie można zaobserwować w gąsiennicach m.in. takich modeli jak Panzer IV Ausf.H w odmianach T-34, Sd.Kfz 7/2 3,7 cm Flak 37.

Ogromne doświadczenie firmy Dragon w odniesieniu do wtryskowej technologii wytwarzania, powoduje stałe unowocześnianie i wzbogacanie modeli o kolejne szczegóły. Przykładem są m.in. szwy spawalnicze widoczne w modelu czołgu Panzer III Ausf.N.
Wiele elementów tego czołgu, takich jak tarcza armaty, wieżyczka, p
0chyłe płyty pancerza i pokrywa silnika otrzymały unowocześnione szwy spawalnicze, nadające modelowi jeszcze bardziej realny wygląd. Wszystko to powoduje, iż modele firmy Dragon stają się niezwykle realistyczne.

Technologia GEN2 Dragon zrewolucjonizowała sposób myślenia kolekcjonerów na temat plastikowych figurek. Dzięki tej technologii możliwe jest produkowanie niewyobrażalnie dr
0bnych elementów, które do tej pory osiągalne były jedynie dla producentów modeli z żywic, nie powodując przy tym nadmiernego wzrostu ich cen. Dodatkowo zastosowanie technologii „Slide-Mold” umożliwia odwzorowanie najmniejszych i najbardziej subtelnych szczegółów ciała i umundurowania.
W odniesieniu do figurek, firma Dragon zastosowała kolejną technologię GEN2GEAR, za pom
0cą której postacie otrzymały przepr0jektowane wyposażenie osobiste takie jak: manierki, hełmy, chlebaki, menażki, plecaki, czy pochwy bagnetowe.
Nowe, bardzo szczegółowo dopracowane postacie GEN2 posiadają wyp
0sażenie GEN2GEAR, stając się najlepszymi modelami figurek dostępnymi na rynku.

Podsumowując:

Czołgi wraz z załogą, działa pancerne, samoloty wojskowe, wyrzutnie rakiet, pociągi, wagony, ciężarówki i inne pojazdy oraz akcesoria wojenne producenta Dragon to przede wszystkim wierne odwzorowanie szczegółów – nawet tych najmniej dostrzegalnych. Są to m.in. elementy wyposażenia wnętrza pojazdów, szczegóły ciała czy umundurowania, a także akcesoria typu plecaki, menażki, chlebaki czy też bagnetowe pochwy. Wykonanie tak drobnych i cienkich elementów, a także wierne odwzorowanie krawędzi płyt pancernych możliwe jest dzięki opanowanej do perfekcji technologii wtryskowej. Dodatkowo zostały one nieco unowocześnione poprzez dodanie m.in. szwów spawalniczych. Dlatego produkty te wyróżnia niesamowicie naturalny, realistyczny wygląd.

Firma cały czas się rozwija, a jej plastikowe miniaturki do sklejania dostępne są już na całym świecie. 

DSPIAE

DSPIAE

DSPIAE to renomowana firma specjalizująca się w produkcji narzędzi modelarskich i akcesoriów do modelarstwa. Znana ze swojej wysokiej jakości i innowacyjnych rozwiązań, DSPIAE zdobyła uznanie zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych modelarzy na całym świecie.

Firma oferuje szeroki zakres produktów, w tym nożyki modelarskie, szczypce, pilniki, piny do mocowania części, a także zaawansowane narzędzia do obróbki powierzchni, takie jak obracający się stół frezarski. Każdy produkt DSPIAE cechuje precyzja wykonania, trwałość i ergonomiczny design, co sprawia, że są one niezastąpione w procesie budowy modeli.

DSPIAE skupia się na ciągłym doskonaleniu swoich wyrobów, wykorzystując najnowsze technologie i materiały. Współpracuje również z doświadczonymi modelarzami, aby dostosować swoje produkty do zmieniających się potrzeb i wymagań rynku.

Ponadto, DSPIAE dba o zaspokajanie potrzeb swoich klientów poprzez profesjonalną obsługę i wsparcie. Firma oferuje dokładne informacje techniczne na temat swoich produktów oraz udziela porad dotyczących ich użycia.

Dzięki nieustannemu dążeniu do doskonałości, DSPIAE stała się jednym z wiodących producentów narzędzi modelarskich na rynku. Jej produkty są szeroko stosowane przez entuzjastów modelarstwa, którzy cenią sobie jakość, precyzję i niezawodność.

DSPIAE to firma, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom modelarzy, zapewniając im narzędzia, które ułatwiają i podnoszą jakość ich pracy.

Dusek Ship Kits

Dusek Ship Kits

Dusek Ship Kits to rodzinna manufaktura z położonej w Czechach miejscowości Vsetin. Działalność firmy opiera się na produkcji drewnianych modeli statków i zabytków architektury. Na uwagę fascynatów modelarstwa zasługuje przede wszystkim dzięki ogromnej staranności, jaką wkłada w powstawanie poszczególnych modeli. Tajemnica doskonałej jakości tkwi w dokładnym laserowym wycinaniu elementów drewnianych oraz dbałość o wygląd takich elementów jak liny czy żagle, a nawet wyposażenie łodzi w postaci np. beczek. Odwzorowane z niesamowitą pieczołowitością łodzie i okręty, a także obiekty sakralne warte są tego, aby najpierw poświęcić im swój czas, by następnie cieszyć nimi oczy. Kolekcja modeli firmy Dusek Ship Kits obejmuje całą gamę produktów - od mniej skomplikowanych wzorów takich jak wikińska łódź handlowa Knarr, przez antyczną Triremę, hanzeatycką Coge i hiszpańską galerę, po imponujące rozmachem i bogactwem elementów iberyjskie galeony jak Nuestra Senora. Drewniane dzieła, bo tak należy określić produkty Dusek Ship Kits, oparte są na prawdziwych historycznych wzorach (np. łodziach wikingów, które zostały odnalezione w Gokstad oraz Skludelev). Tworząc modele budynków sakralnych, autorzy inspirowali się natomiast m.in. średniowieczną architekturą drewnianą Skandynawii, a w ich ofercie znalazły się także takie znane zabytki jak kościół św. Teresy z Avila. Wszystkich miłośników sztuki modelarskiej zapraszamy do zapoznania sie z marką Dusek Ship Kits i ich wyjątkowymi propozycjami.

Eastern Express

Eastern Express

Eastern Express to rosyjski producent modeli do sklejania o międzynarodowej renomie, istniejący na rynku od 1992 r. i mający swoją siedzibę w Moskwie. Jego wyroby od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, która zarazem świadczy o ich wysokiej jakości. Zainteresowania wytwórcy obracają się wokół tematyki militarnej, czego wynikiem jest bogata oferta wojskowych samolotów, helikopterów, statków i pojazdów opancerzonych. Uwaga producenta skupia się także na zagadnieniu lotnictwa cywilnego, co zaowocowało linią modeli samolotów pasażerskich, wśród których znajdziemy m.in. Airlinery i Fokkery. Każdy pojazd, który powstaje pod szyldem Eastern Express, wykonany jest z najwyższą dbałością o detale, dzięki czemu stanowi czynny i przykuwający uwagę okaz na półce każdego kolekcjonera. Oprócz kompletu plastikowych części wyszystkie przygotowane przez producenta zestawy zawierają również kalkomanie, które są niezbędne do właściwego oznakowania pojazdu oraz szczegółową instrukcję, dzięki której jego złożenie nie nastręcza problemów i zapewnia doskonałą rozrywkę nie tylko osobom zaawansowanym w sztuce modelarskiej, ale także tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tej dziedzinie.

Easy Model

Easy Model

Firma Easy Model zajmuje się wytwarzaniem, sprzedażą i dostarczaniem gotowych, złożonych oraz pomalowanych modeli plastikowych. Są to wysokiej jakości konstrukcje, które mogą być podarowane jako prezent lub stać się ozdobą w kolekcji zapracowanego modelarza. Wyroby te mogą beż zostać wykorzystane do stworzenia pracochłonnej dioramy.

Gotowe modele składane są w pełni profesjonalny sposób, a do ich pomalowania wykorzystuje się farby stosowane na co dzień przez modelarzy. Często są one także "brudzone" przy pomocy odpowiednich preparatów chemicznych, co nadaje im realistyczny wygląd. Z tego względu, produkty Easty Model prezentują się okazale i zachwycają precyzją wykonania.

Pośród wielu gotowych zestawów znajdują się samoloty, czołgi, okręty oraz łodzie podwodne. Taki bogaty asortyment pozwali nabyć konkretny model każdemu, kto pragnie wzbogacić swoją kolekcję, a brakuje mu czasu lub cierpliwości na samodzielne budowanie. Wszystkie produkty wiernie odwzorowują prawdziwe maszyny. Zachowana została zgodność historyczna oraz zadbano o odpowiedni dobór kolorystyki tworzonych konstrukcji.

Easy Model dostarcza zarówno zestawy historycznego oręża, jak i współczesnego sprzętu wojskowego, co pozwala na stworzenie ciekawej i różnorodnej kolekcji interesujących nas pojazdów lub samolotów z danego okresu w dziejach. Mogą one także stanowić inspirację do tego, by za każdym razem osiągać lepsze rezultaty podczas własnych zmagań z modelami, przyczyniając się do rozwoju umiejętności. Firma każdego roku publikuje katalog zawierający ich asortyment oraz planowane nowości.

Eduard

Eduard

EDUARD - Model Accessories, spol. s.r.o. to firma, która powstała w 1989 roku. Została założona przez dwóch miłośników modelarstwa z dawnej Czechosłowacji, którzy nie mogli znaleźć na rynku dobrej jakości elementów fototrawionych oraz zestawów waloryzujących do modeli redukcyjnych. Zaczęli więc wytwarzać je sami, najpierw na własne potrzeby, a potem dla innych modelarzy. Produkowane przez nich elementy szybko stały się poszukiwane przez amatorów tego hobby na całym świecie.

Z biegiem lat firma stała się synonimem jakości i doskonałego odwzorowania nawet najdrobniejszych szczegółów. Sukcesywnie poszerzała swój asortyment, także o modele plastikowe własnej produkcji. Stworzyła kilka ich linii, które przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Obecie Eduard produkuje modele we wszystkich najpopularniejszych skalach, dodatki fototrawione, elementy żywiczne oraz kalkomanie do wielu dostępnych na rynku zestawów innych producentów. Cenione są one za wysoką jakość oraz szeroki wybór wariantów jakie oferują. Dzięki nim każdy modelarz może stworzyć realistyczny, pełen szczegółów model samolotu lub pojazdu, który będzie odzwierciedleniem wzoru istniejącego w rzeczywistości.

Oferta firmy Eduard dopasowana jest do potrzeb modelarzy. Regularnie wypuszczają nowe zestawy, dodają kolejne modele swojej produkcji i dbają, by ich poziom zawsze był wysoki. Dzięki czemu, a także dzięki niezliczonej ilości produkowanych dodatków, marka ta ma ugruntowaną pozycję na rynku. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama produktów tego producenta.

EMHAR

EMHAR

Brytyjska firma Emhar specjalizuje się w produkcji bardzo szczegółowych zestawów modelarskich. Są to pojazdy bojowe oraz w dużej mierze figurki żołnierzy z różnych okresów historycznych, od walecznych Wikingów, poprzez wojny napoleońskie, aż po wsółcześnie występujące jednostki wojskowe.

Większość zestawów produkowanych przez firmę Emhar występuje w skali 1/72. Jest ona bardzo popularna oraz lubiana przez modelarzy na wszystkich kontynentach. Daje duże możliwości tworzenia ciekawych konstrukcji i rozbudowanych dioram. Pozwala doskonalić umiejętności, ze względu na poziom dokładności, jaki jest wymagany do składania konstrukcji w tak małej skali. 

Modele tego producenta słyną z dokładnych odlewów, historycznej zgodności oraz dużej ilości detali, co zawsze jest dobrze widziane przez brać modelarską. Zestawy te są często dostępne z precyzyjnie wykonywanymi dodatkami takimi jak gumowe koła lub gąsienice i kolorowe kalkomanie. Pozwala to na stworzenie ciekawie i realistycznie prezentujących się egzemplarzy do kolekcji.

Firma Emhar znana jest głównie na rynkach Zachodniej Europy, zdobywa jednak także popularność w innych krajach, w tym i w Polsce. Klienci cenią sobie przede wszystkim szeroki zakres tematyczny proponowanych zestawów, z których każdy gwarantuje tak samo wysoki poziom wykonania.

Warto zainteresować się wyrobami tego producenta, ponieważ stanowią one ciekawą alternatywę dla dominującej tematyki II wojny światowej. Poza tym pozwalają pogłębić wiedzę na temat danej epoki oraz wyćwiczyć nowe umiejętności.

Excel

Excel

Excel Hobby Blades Corp. to amerykańska firma mająca swoją siedzibę w Paterson w USA. Od 30 lat działa jako jeden z przodujących producentów noży, ostrzy i narzędzi precyzyjnych w całych Stanach Zjednoczonych a jej produkty znane i cenione są także w innych krajach.

Szerokie spektrum precyzyjnych narzędzi jakie oferuje firma Excel, zostało stworzone aby sprostać najbardziej wymagającym zastosowaniom. Każdy z produktów jest poddawany regularnym testom jakości i musi spełniać wysokie standardy przed opuszczeniem fabryki.

Dzięki swojej wszchstronności produkty te wykorzystywane są w różnych dziedzinach, w tym w przemyśle, edukacji, medycynie oraz oczywiście w modelarstwie. Są one w większości produkowane ręcznie, dokładnie kontrolowane, by każdy egzemplarz służył tak samo dobrze użytkownikowi.

W swojej bogatej ofercie Excel ma między innymi ostrza do noży, bogato wyposażone zestawy akcesoriów modelarskich, takie jak: pęsety, cążki, miarki, pilniki, wiertarki ręczne, nożyki i wiele innych. Przeznaczone są one do wielu rodzajów materiałów, takich jak tworzywa sztuczne (plastik), drewno, papier itp. Posiadają ergonomiczną konstrukcję, która znacznie ułatwia posługiwanie się nimi.

Zawartość danych zestawów została tak przemyślana, by znajdowały się w nich najpotrzebniejsze narzędzia oraz by ich przechowywanie było łatwe, bezpieczne i wygodne. Wszelkie uchwyty, cążki oraz ostrza odporne są na działanie używanych w modelarskie chemikaliów, oraz powstawanie rdzy.

Produkty z logo Excel są gwarancją dokładnej i przyjemnej pracy, precyzyjnych pomiarów oraz odpowiednio przyciętych i dopasowanych elementów. 

Fine Art

Fine Art

Fine Art jest producentem wysokiej jakości narzędzi i akcesoriów, które są niezbędne wszystkim miłośnikom sztuki modelarskiej.

Zanim przystąpimy do pracy nad modelem warto zgromadzić odpowiedni zestaw narzędzi aby nie uszkodzić delikatnych części i jak najlepiej usprawnić sobie pracę. Wśród produktów sygnowanych przez markę Fine Art znajdziemy m.in. komplet pincet pozwalających precyzyjnie umieścić dany element konstrukcji we właściwym miejscu, wiertła o różnych rozmiarach oraz cążki do cięcia metalowych i fototrawionych elementów również powinny znaleźć się w warsztacie każdego modelarza. Niezwykle praktyczne są produkty pozwalające utrzymać konstruowany model bez ruchu. Należą do nich: płaskie imadło stołowe oraz specjalny uchwyt z lupą i oświetleniem LED, które zapewnią stabilność naszemu modelowi, chroniąc go przed strąceniem (a w skrajnym przypadku - przed nieodwracalnym uszkodzeniem) i unieruchamiając na tyle, by można było w pełni swobodnie przy nim pracować. Chcąc jak najdokładniej wykończyć model, powinniśmy zaopatrzyć się w narzędzia modelarskie takie jak pędzelki w skali micro (liczy się precyzja, wręcz aptekarska dokładność) oraz aerografy, do których Fine Art oferuje różne zapasowe igły, buteleczki do napełniania farbą. Idealną jednolitość przygotowanych farb gwarantują metalowe mieszadła oraz kuwety. Szczególnie wartym polecenia dodatkowym produktem jest ochronna mata do cięcia, którą można rozłożyć na stole roboczym lub biurku i dzięki temu zabezpieczyć blat przed porysowaniem oraz nacięciem a jedenocześnie zminimalizować częstość tępienia się ostrza nożyka modelarskiego.

FineMolds

FineMolds

FineModels to japońska firma zajmująca się produkcją modeli redukcyjnych na szeroką skalę oraz akcesoriów z nimi związanych. Bogata oferta zainteresuje zarówno miłośników sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej, figurek, jak i okrętów współczesnej floty morskiej Kraju Kwitnącej Wiśni.

FineModels koncentruje się na zestawach związanych z japońską armią oraz kulturą Anime. Wszystkie modele posiadają doskonale odwzorowane detale zewnętrze. Wnętrze każdego zestawu można ulepszyć za pomocą dedykowanych fototrawionych elementów dostępnych wraz z modelem luz zakupionymi osobno.

Bogaty asortyment zestawów FineModels składa się między innymi z modeli samolotów produkowanych przed II wojną światową i wyposażenia Armii Imperium Japońskiego, sprzętu wojskowego wykorzystywanego w działaniach wojennych na wielu frontach pomiędzy 1939-1945 rokiem. Dostępne są także, chociaż raczej na rynku azjatyckim, zestawy modelarskie inspirowane filmami anime znanych japońskich reżyserów, figurki asów lotnictwa wielu armii oraz specjalnymi zestawami zawierającymi modele czołgów lub samochodów wojskowych.

Wszystkie one produkowane są w wielu skalach, począwczy od 1/20 a na 1/700, w przypadku okrętów marynarki wojennej, kończąc. Dlatego też każdy modelarz odnajdzie w ofercie tego producenta modele trafiające w jego zainteresowania zarówno jeżeli chodzi o okres historyczny, jak i o preferowane rozmiary. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą produktów tego azjatyckiego producenta.

Fly

Fly

FLY to czeska firma produkująca przede wszystkim plastikowe modele samolotów do sklejania w skali 1:32, 1:48, 1:72 i 1:144.

Fore Art

Fore Art

Fore Art (dawniej Fore Hobby) to stosunkowo świeży producent modeli plastikowych z Chin.

Jako Fore Hobby ten producent działał od 2020 roku, a od 2023 działa już jako Fore Art. Ewidentnie kierunek jaki obrała ta marka to modele w skali 1/72. Ich elementem rozpoznawczym początkowo były niemieckie kutry torpedowe Schnellboot bogate w dodatki fototrawione, metalowe lufy i innego typu waloryzacje. Od niedawna można zaobserwować również coraz więcej modeli współczesnych pojazdów wojskowych w skali 1/72 tej marki. Znana amerykańska armatohaubica M109 Paladin, system rakietowy HIMARS, i inne współczesne pojazdy to miniatury, które znajdziecie pod znakiem tej marki. Ich modele zdecydowanie będą się idealnie nadawać dla modelarzy, którym zależy na wysokiej jakości wykonania modelu przy jednoczesnym zadbaniu o metalowe i żywiczne dodatki przez samego producenta.

Freon

Freon

Firma Freon to renomowany producent wysokiej jakości ręcznie wykonywanych elementów roślinnych do dioram i makiet. Ich produkty są szczególnie cenione przez miłośników modelarstwa, którzy pragną dodać autentyczną atmosferę i naturalność do swoich projektów.

Firma Freon  oferuje szeroki wybór różnorodnych roślinnych elementów, które są doskonale odwzorowane i odzwierciedlają różne gatunki roślin. Ich asortyment obejmuje trawy, krzewy, drzewa, kwiaty oraz wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne. Dzięki temu, można tworzyć zróżnicowane krajobrazy, od leśnych ostępów po bujne ogrody.

Co wyróżnia firmę Freon spośród innych producentów, to ich dbałość o szczegóły i wysoka jakość wykonania. Ich elementy roślinne są realizowane z najwyższą starannością, aby zapewnić jak największą autentyczność. Materiały, z których są wykonane, są trwałe i trudno dostrzegalne, co pozwala na płynne i naturalne wkomponowanie ich w dioramy i makiety.

Firma Freon doskonale rozumie, jak ważne jest dodanie naturalnego i realistycznego wyglądu do dioram i makiet. Ich produkty są nie tylko idealne dla modelarzy, ale także dla artystów, projektantów wnętrz i wszystkich osób, które cenią piękno natury. Tworzenie z ich elementami roślinnymi to prawdziwa przyjemność i szansa na stworzenie wyjątkowego dzieła sztuki.

Jeśli pragniesz dodać życia i piękna do swoich dioram i makiet, warto zwrócić uwagę na produkty firmy Freon. Ich wysoka jakość, szczegółowość i szeroki wybór roślinnych elementów pozwolą Ci na stworzenie niezapomnianych i imponujących projektów.

Friulmodel

Friulmodel

Węgierski producent specjalizujący się w produkcji metalowych gąsienic do wszelkiego rodzaju pojazdów pancernych - głównie w skali 1:35, chociaż są rónież dostępne i z innych skali.

Heller

Heller

Heller - plastikowe modele do sklejania

Plastikowe modele do sklejania Heller to gwarancja mile spędzonego czasu, na składaniu swoich ulubionych modeli. W kolekcji tej firmy znajduje się wiele ciekawych modeli takich jak żaglowce, krążowniki, wozy bojowe, okręty, samoloty, traktory. Pozwoli ci to na zbudowanie i zebranie bardzo ciekawej kolekcji różnego rodzaju modeli, którymi będziesz mógł się pochwalić wśród znajomych. Modele pozwolą Tobie na odtworzenie pewnych okresów historycznych, jak i też zdarzeń. Plastikowe modele Heller to gwarancja jakości zakupionego produktu modelarskiego oraz jego problematycznego złożenia. Wykonane są one z trwałego plastiku, który nie połamie się podczas sklejania. Modele Heller w swoim zestawie posiadają wszystkie niezbędne elementy i akcesoria, które będą ci potrzebę do sklejenia, w zestawach modelarskich mogą także znajdować się farby i klej. Składanie modeli to także ciekawa opcja na spędzenie wolnego czasu w grupie i nauka pracy zespołowej. Plastikowe modele Heller zapakowane są w kartonowe pudełka, które uniemożliwiają zniszczenie elementów podczas transportu.

Hobby Boss

Hobby Boss

Hobby Boss - plastikowe modele do sklejania

Współcześnie wiele osób poszukuje zajęcia, które w wolnym czasie pozwoli na zebranie myśli i zrelaksowanie się pomimo stresujących chwil. W powyższej sytuacji warto przyjrzeć się ofercie prezentowanej przez firmę Hobby Boss. Plastikowe modele do sklejania Hobby Boss to repliki najbardziej znanych maszyn wojskowych w historii. Poza tym w kolekcji marki Hobby Boss znajdziemy nie tylko różnorodne machiny wojenne, ale również obiekty pochodzące z wielu okresów historycznych, jak również sprzęty użytkowane przez różne narodowości. Modele Hobby Boss to samoloty, czołgi i inne pojazdy składające się z mniejszej bądź większej ilości elementów, dzięki temu wśród produktów powyższej firmy osoby, które dopiero zaczynają sklejać modele znajdą tutaj coś dla siebie, ale również produkty marki Hobby Boss to modele przeznaczone dla profesjonalnych modelarzy. Niewątpliwą zaletą powyższych produktów jest wierne oddanie każdego szczegółu, dzięki czemu sklejony model praktycznie nie różni się od macierzystego obiektu. Dodatkowo sklejony model jest trwały za sprawą, wykonania elementów z tworzyw sztucznych.

Hobby Zone

Hobby Zone

Polski producent różnego rodzaju stojaków, organizerów pozwalających na stworzenie uporządkowanego stanowiska pracy. Wiele różnych elementów modułowych pozwala na zorganizowanie wygodnego miejsca do wszelkich prac ręcznych, zarówno dla modelarzy jak i artystów, hobbystów czy kolekcjonerów. Firma ta produkuje również narzędzia szkutnicze, akcesoria modelarskie, dodatki do gier.

I Love Kit

I Love Kit

I Love Kit to ceniony producent plastikowych modeli do sklejania, który zdobył popularność wśród pasjonatów modelarstwa. Firma ta wyróżnia się wysoką jakością swoich produktów oraz szerokim wyborem dostępnych modeli.

I Love Kit oferuje różnorodne zestawy modelarskie, obejmujące wiele dziedzin i tematów. Ich oferta zawiera modele pojazdów, samolotów, statków.

ICM

ICM

ICM - modele do sklejania

Modele do sklejania ICM to bardzo szeroki wybór produktowy. W tej kolekcji znajdziesz między innym figurki niemieckich żołnierzy, samochodów wojskowych, ambulansów, samochodów osobowych, samolotów wojskowych, ciężarówek i wiele innych. Modele ICM pozwolą ci na bardzo dobrej jakości odtworzenie danych zdarzeń historycznych z danych epok. Modele wykonane są w różnej skali, co pozwoli ci dobranie odpowiednich modeli do twoich potrzeb. ICM model wykonane są z trwałego, wysokiej jakości plastiku, bezpiecznego w użytkowaniu, dzięki czemu będą one trwałe, a małe elementy modelu nie zniszczą się podczas sklejania. Warto uważać przy dzieciach, aby nie połknęły małych elementów znajdujących się w zestawach. Odtwarzanie scenerii z plastikowych modeli to ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu oraz pracę zespołową wśród znajomych. Modele do składania znajdą zarówno amatorzy modelarstwa, jak i też profesjonaliści, którzy poszukują bardziej wymagających modeli, dzięki którym będą mogli poszerzyć swój warsztat modelarski.

Italeri

Italeri

Italeri - Modele do sklejania

W naszej bogatej ofercie dostępne są wyjątkowe modele do sklejania Italeri. Jest to znana wszystkim pasjonatom włoska firma wytwarzająca dobrej jakości plastikowe modele do konstruowania i sklejania. Wśród tych propozycji znajdują się między innymi modele samolotów, różnego rodzaju pojazdów wojskowych, czołgów, samochodów, figurek postaci itp. Nie zabraknie także modeli dedykowanych popularnym grom, takim jak World of Tanks czy Word of Warships. Modele Italeri można nabyć w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnej cenie. Wyróżniają się one bardzo dobrą jakością, precyzyjnym, profesjonalnym wykonaniem z dbałością o każdy szczegół, a także estetycznie się prezentują. Modelarstwo to prawdziwa przyjemność, jeśli mamy do dyspozycji najlepsze materiały i prawidłowo sporządzoną instrukcję, a właśnie na to można liczyć przy wyborze marki Italeri. Modele z tej kolekcji na pewno spełnią oczekiwania wszystkich fanów modelarstwa militarnego, które naprawdę wciąga! Ty także możesz stworzyć z nami własną kolekcję. Zapraszamy po modele Italeri.

Karaya

Karaya

Karaya to mała firma, która została założona w 2000 roku przez osoby, które mają duże doświadczenie modelarskie. Ich misją jest dostarczanie modelarzom z całego świata modeli, które nie są skomplikowane i "przyjazne" dla portfela ;)
Modele firmy Karaya szybko zdobyły uznanie w świecie modelarskim. Firma planuje wciąż wprowadzać do swojej oferty kolejne modele a także dodatki modelarskie.

Kotare

Kotare

Kotare to świeży brand modelarski z odległej Nowej Zelandii, zarejestrowany w 2021 roku.

Jak większość nowych producentów na arenie modelarskiej, jakością swoich produktów i nowatorskich rozwiązań przykuwa uwagę sporej rzeszy ludzi z tego środowiska, a nawet magazynów, które nagradzają niejednokrotnie bardzo udane opracowania. Nie inaczej sprawa ma się z nowiutkim modelem od Kotare, który otrzymał medal Modellfan 2024 za jeden samolot w skali 1/32 - Kotare K32001 Spitfire Mk.Ia (Mid).

Osobiście liczymy, że Kotare nie zaprzestanie w przyszłości tylko na temacie brytyjskiej legendy myśliwskiej, tj. Spitfire'ach, a pójdzie za ciosem i będzie wydawać kolejne niesamowite samoloty w nad wyraz popularnej dziś skali 1:32. Jeśli jeszcze się zastanawiasz to wiedz, że instrukcje Kotare posiadają w środku autentyczne zdjęcia maszyn z prawdziwego życia. To bardzo wartościowa informacja dla prawdziwych modelarskich koneserów, którzy tworzą prawdziwe arcydzieła.

Litaki

Litaki

Litaki to nowa ukraińska firma produkująca plastikowe modele samolotów w różnych skalach, ale przede wszystkim w skali 1:72. Sam producent określa się jako marka, która pod swoim szyldem będzie produkować głównie "short-run'y". Ich pierwsza miniatura jugosławiańskiego samolotu SOKO J-22 Orao, dowodzi właśnie ich ciekawego podejścia i tego, że modelarze nareszcie będą mogli znaleźć więcej oryginalnych modeli samolotów, których z pewnością nie stworzyłby żaden modelarski "gigant" z obawy o nierentowność nietypowego modelu. A chyba w modelarstwie nie chodzi tylko o to by kleić miliony 109'tek, prawda?

Microscale

Microscale

Microscale to renomowany amerykański producent wysokiej jakości wszelkich płynów do kalkomanii i lakierów.

Jest on bardzo popularny i ceniony wśród modelarzy na całym świecie. Produkty Microscale są niezawodne i ciężko jest znaleźć jakiekolwiek ich wady. Jedynym minusem może być co najwyżej cena, która jest wyższa od produktów konkurencyjnych firm takich jak Tamiya. Zdecydowanie najczęściej wybieranymi produktami Microscale są Micro Set (MI-1) oraz Micro Sol (MI-2), zapewniają one modelarzom łatwość w aplikacji i umieszczaniu kalkomanii na różnych powierzchniach modelu, od płaskich po takie bardziej skomplikowane. Płyny te mają również właściwości zapewniające idealne przyleganie i trwałość kalkomanii, eliminując bąble powietrza i zapobiegając odpryskiwaniu. Dodatkowo, Microscale oferuje szeroką gamę lakierów, które są nie tylko trwałe, ale także zapewniają doskonałe wykończenie modelu. W puli lakierów Microscale dostępne są lakiery o wykończeniu chociażby matowym, satynowym oraz błyszczącym. Ponadto, firma Microscale posiada długoletnie doświadczenie w branży modelarskiej i cieszy się dobrą reputacją dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu w dostarczanie wysokiej jakości produktów. Jej produkty są szeroko dostępne na rynku modelarskim i są polecane przez wielu doświadczonych modelarzy.

MiniArt

MiniArt

MiniArt - producent plastikowych modeli do sklejania

Ukraiński producent MiniArt znany jest z produkcji modeli do sklejania z dużą ilością drobnych elementów. To idealne odwzorowanie pojazdów wojskowych w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Producent słynie bowiem z wyjątkowo estetycznie i precyzyjnie wykonanego asortymentu 

Kolekcje MiniArt tworzą nie tylko pojazdy wojskowe. To również wszelkiego rodzaju budynki i akcesoria. Niektóre modele składają się z aż kilkuset elementów, co zapewnia pełne odwzorowanie wszystkich detali – sklejony model różni się od oryginału jedynie wymiarami (wykonanie w odpowiedniej skali). 

Producent jest obecny na rynku od 2001 roku. Początkowo siedziba firmy znajdowała się w Symferopolu, w roku 2014 przeniesiono ją do Kijowa. Przez ten czas MiniArt zdobył zaufanie wielu zadowolonych klientów – zarówno pasjonatów modelarstwa, jak i dobrej zabawy. Marka stawia na innowacyjność – co przejawia się m.in. w serii z roku 2012 składającej się z wielobarwnych modeli budynków w skali 1/72 (plastik w sześciu różnych kolorach). 

OcCre

OcCre

OcCre (Ocio Creativo) to hiszpański producent drewnianych modeli, którego nazwa oznacza kreatywny wypoczynek. Jednak to tylko częściowa definicja tej firmy bowiem modele drewniane firmy OcCre cechuje wysoka jakość wykonania, pomysłowość oraz europejskie pochodzenie. Jest to światowy lider w produkcji drewnianych modeli, oferujący ponad 50 różnych miniatur żaglowców, lokomotyw i tramwajów.

Oferta firmy jest starannie dobrana i obejmuje zarówno niewielkie łodzie rybackie, jak i legendarnie okręty, takie jak okręt Santisima Trinidad, HMS Terror z wyprawy Franklina czy HMS Beagle Karola Darwina. Dla miłośników kolejnictwa OcCre oferuje replikę Rakiety Stephensona, która odegrała ważną rolę w historii rozwoju kolei, oraz barwną i egzotyczną lokomotywę Jupiter.

Produkty OcCre wyróżniają się nie tylko doskonałym wykonaniem, ale także dbałością o szczegóły. Drewniane modele są wyjątkowe i atrakcyjne zarówno dla kolekcjonerów, jak i dla osób zainteresowanych ręcznymi pracami modelarskimi. Oferują one możliwość spędzenia czasu w kreatywny sposób, umożliwiając jednocześnie odkrywanie fascynującej historii i technologii żaglowców, lokomotyw i tramwajów.

OcCre to firma, która stawia na wysoką jakość i pasję w tworzeniu modeli drewnianych. Jej bogata oferta z pewnością zaspokoi oczekiwania zarówno doświadczonych modelarzy, jak i osób rozpoczynających swoją przygodę z tym fascynującym hobby.

Pontos Model

Pontos Model

Pontos Model to koreański producent wysokiej jakości dodatków do modeli statków i okrętów zestawów waloryzacji oraz drewnianych pokładów.

Sam producent cieszy się renomą wśród modelarzy na całym świecie. Jego wysoka jakość, precyzja wykonania i dbałość o detale sprawiają, że te produkty są często wybierane przez entuzjastów modelarstwa. Firma ta oferuje szeroki zakres dodatków i wszelkich zestawów waloryzacji do modeli okrętów. Każdy element jest starannie zaprojektowany i wykonany z wysokojakościowych materiałów, co gwarantuje ich trwałość i autentyczny wygląd. Zestawy waloryzacji tego producenta są niezwykle popularne wśród modelarzy, którzy chcą dodać dodatkowe detale i zadbać o realizm swoich okrętów. Pontos zapewnia dostępność dodatków do większości kultowych okrętów m.in. do brytyjskiego krążownika HMS Hood lub też do znanych niemieckich pancerników, chociażby Bismarcka. Ponadto, drewniane pokłady, oferowane przez tego producenta są wysokiej jakości i idealnie oddają strukturę i teksturę prawdziwych pokładów okrętowych. Wykonane z dbałością o najmniejsze detale, drewniane pokłady dodają modelom okrętów niezwykłej atrakcyjności i realizmu. Pontos Model jako producent dodatków do modeli okrętów, zestawów waloryzacji oraz drewnianych pokładów zdobył zaufanie modelarzy dzięki swojemu profesjonalizmowi i doskonałej jakości swoich produktów. Ich oferta pozwala modelarzom na dokończenie swoich projektów w sposób, który przyciąga uwagę i zachwyca zarówno hobbystów, jak i obserwatorów.

T-Model

T-Model

T-Model to chiński drobny producent specjalizujący się głównie w produkcji wysokiej jakości wagonów, platform i akcesoriów kolejowych w skalach 1/35 i 1/72. Jest to obowiązkowa pozycja dla fanów wojskowych pociągów z czasów II Wojny Światowej, zaraz obok takich firm jak Hobby Boss, Trumpeter, czy też Sabre. Zestawy T-Model posiadają często elementy fototrawione i oczywiście kalkomanie. Same platformy kolejowe, które oferuje ta marka są wręcz idealną bazą do zbudowania względnie prostej makiety/dioramy. Stawiamy czołg na takim wagonie, uzupełniamy okolice toru kolejowego o roślinność, zabudowania, figurki i voila!! Tak z grubsza można zaaranżować modele od T-Model.

Takom

Takom

Takom - plastikowe modele do sklejania

Chiński producent modeli do sklejania i pomalowania Takom prowadzi działalność na rynku od 2013 roku. W asortymencie marki znajdują się plastikowe modele, które cieszą się coraz większą popularnością. Są to czołgi, statki, sprzęt wojskowy, ciężarówki i inne pojazdy do składania oraz malowania. Producent zadbał o dokładnie odwzorowanie detali – mimo iż modele są wykonane w skali 1/35, wyposażone są we wszystkie niezbędne elementy zarówno na zewnątrz, jak i w środku. 

Takom to modele autentycznych pojazdów i sprzętów historycznych. Wzorowane są między innymi na niemieckich, rosyjskich czy amerykańskich czołgach czy bombowcach wykorzystanych w przeszłości podczas konkretnych wojen czy ataków. Każdy model jest szczegółowo opisany, dzięki czemu można zapoznać się z ich historią i dowiedzieć się, jak powstały i w których wydarzeniach historycznych brały udział. Modele wykonane są z wysokiej jakości plastiku i zawierają m.in. elementy fototrawione, kalkomanie oraz gumowe opony/plastikowe gąsienice. 

Tamiya

Tamiya

Tamiya japońska firma działająca w branży modelarskiej od roku 1958. Firma została założona w Shizuoce. Asortyment produkowany przez Tamiyę to plastikowe modele do sklejania w różnych skalach. Produkowane są figurki, pojazdy wojskowe, samochody, samoloty, okręty i czołgi - po prostu niemal wszystko. Każdy modelarz wie że modele firmy Tamiya są najwyższej jakości - wiernie odwzorowujące najmniejsze detale.

Toro

Toro

Każdy doświadczony modelarz doskonale zdaje sobie sprawę, że aby dzieło było skończone, nie wystarczy tylko jego złożenie i pomalowanie. O mistrzostwie świadczy dbałość o detale. To na pozór trudne zadanie staje się o wiele łatwiejsze dzięki firmie Toro, która oferuje szeroki wybór kalkomanii. Ta technika zdobnicza pozwala na precyzyjne wykończenie każdego modelu. Już ok. 1750 roku pomyślał o tym francuski grawer Simon Francois Ravenet, a kalkomanie Toro zdają się kultywować tradycję w nowoczesnym wydaniu. W modelarstwie najczęściej stosuje się metodę wodną. Należy wygładzić powierzchnię, do której chcemy coś przymocować. Można to zrobić np. malując ją warstwą lakieru. Następnie przy pomocy wody lub specjalnego preparatu nakładamy wzór na wybrane miejsce. Jest to jeden ze sposobów, ale przy każdym niezwykle istotne jest, aby kalkomanie były dobrej jakości. Produkty firmy Toro odznaczają się nie tylko znakomitą wytrzymałością, ale są również bardzo efektowne. Idealnie odzwierciedlają klimat czasów, które pragnie się odtworzyć. Bogata oferta sprawia, że każdy hobbysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nieważne czy jest miłośnikiem wozów pancernych czy innych pojazdów, zawsze odnajdzie coś pasującego do swojej pasji. Wśród szerokiego asortymentu znalazły się także polskie i zagraniczne plakaty reklamowe, które pomogą wiernie odwzorować minione czasy. Kalkomania Toro dostępna jest w różnych wariantach i skalach, tak aby każdy mógł jak najlepiej dopasować wzory do zakupionego wcześniej modelu.

Trumpeter

Trumpeter

Trumpeter - producent plastikowych modeli do sklejania

Jednym z wielu cenionych producentów plastikowych modeli do sklejania jest Trumpeter. To chińska marka oferująca liczne linie modelarskich statków, samolotów, figurek oraz pojazdów wojskowych. Produkty wzorowane są na autentycznych pojazdach i urządzeniach pochodzących z różnych okresów historycznych. 

Trumpeter to szeroki wybór modeli nie tylko do zabawy, ale i kolekcjonerskich – katalog produktów stale się powiększa o kolejne modele. Oferta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Trumpeter to nie tylko bogata oferta (kilkaset modeli), ale i wyjątkowa trwałość i estetyka. Produkty zostały wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, a każdy element został dopracowany w nawet najmniejszym detalu (zestawy wykonane w większych skalach zawierają więcej części i są zazwyczaj bardziej szczegółowe). Producent oferuje ponadto praktycznie cały zakres skal istniejących w modelarstwie. Wszystkie produkty powstają w Zhongshan w Chinach, gdzie znajduje się siedziba firmy Trumpeter. 

U-Star

U-Star

Na liście zakupów znalazł się już odpowiedni model, farby, klej modelarski i inne akcesoria, jednak wciąż czegoś brakuje. Narzędzia modelarskie U-Star dopełnią to zestawienie. Odpowiedni sprzęt zapewni komfort pracy i ułatwi jej wykonanie. W ofercie znalazł się szeroki wybór różnorodnych produktów. Jednym z podstawowych narzędzi jest nożyk modelarski. Wymienne ostrza dają gwarancję znacznej wytrzymałości. Elektroniczna suwmiarka umożliwi przeprowadzenie dokładnych pomiarów. Robiąc u nas zakupy warto też pamiętać o praktycznym mieszadełku do farb. W zależności od potrzeb i preferencji klientów przygotowano wiele wersji m.in. metalowe i plastikowe. Możliwe jest również wybranie całego zestawu do malowania. Kupując specjalne palety do mieszania farb można raz na zawsze zapomnieć o niechcianym ubrudzeniu mebli. Wśród oferty U-Star znalazły się także rozmaite komplety pilników, dzięki którym będzie można wyszlifować każdą, nawet trudno dostępną powierzchnię. Gąbki, cążki, papier ścierny, wiertła, pędzle, taśmy maskujące, stojaki - firma U-Star pomyślała o wszystkim czego potrzebuje każdy modelarz. Hobbystom, którzy chcą skompletować najważniejsze narzędzia modelarskie, polecamy gotowe zestawy narzędzi. Przykładowo w skład kompletu mogą wchodzić m.in. pincety, pilniki, śrubokręty, cążki, piłka ręczna i nożyk modelarski. Entuzjaści makiet i dioram powinni być zachwyceni wycinarką listowia, która pozwoli na otrzymanie czterech różnych rozmiarów liści wybranego gatunku drzewa. Wszystkie dostępne produkty odznaczają się znakomitą jakością wykonania oraz trwałością.

Vinci

Vinci

 
Brak opisu
Wamod

Wamod

Zmywacze, kleje, rozcieńczalniki, szpachlówki modelarskie - to tylko niektóre spośród szerokiej gamy produktów firmy Wamod. Każdy modelarz zdaje sobie sprawę, że dobre przygotowanie stanowi znaczną część sukcesu. Jeżeli się zaopatrywać, to tylko u najlepszych. Szkoda czasu i pieniędzy na nieudane próby, kiedy od razu można postawić na sprawdzoną markę, której zaufały już tysiące hobbystów. Wśród bogatego asortymentu Wamod znajdziemy m.in. zmywacz, który pomoże usunąć farby akrylowe. Często jest wykorzystywany do czyszczenia i przemywania aerografów, aby pozbyć się resztek danego koloru. Rozcieńczalnik nie tylko rozcieńczy farby olejne, ale także pomoże zlikwidować samoprzylepne papierowe nalepki i resztki kleju. Fluid maskujący posłuży do zamaskowania miejsc, które w sposób szczególny wymagają ochrony w trakcie malowania. Przydatnym produktem jest też wodorozcieńczalna, wykończeniowa szpachla Wamod. Może być użyta zarówno do drewna, metalu, kartonu jak i do polistyrenu. Nie pozostawia zabrudzeń i śladów. Po wyschnięciu staje się wodoodporna oraz przytrzymują każdą farbę. Ważnym elementem zestawu modelarza jest klej. Ten oferowany przez firmę Wamod posiada wygodny aplikator, za pomocą którego można dotrzeć nawet do drobnych detali. Produkt doskonale scala części, a do tego nie nitkuje się oraz jest wodoodporny. Pośród szerokiego asortymentu można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych produktów. Ich przystępna cena i bardzo dobra jakość powodują, że zakupy stają się prawdziwą przyjemnością. 

Wingnut Wings

Wingnut Wings

Firma Wingnut Wings to producent modeli do sklejania - specjalizujący się w modelach samolotów z początków awiacji. Bardzo duży wybór samolotów w skali 1:32. Modele tej firmy są świetnie odwzorowane pełne szczegółów - tworzone są na podstawie oryginalnych rysunków fabrycznych realistycznych samolotów.

 

Woodland Scenics

Woodland Scenics

Woodland Scenics to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji wszelkiego rodzaju dodatków do tworzenia makiet, dioram itp. W swojej ofercie ma szeroki wybór imitacji roślinności począwszy od sztucznej trawy, drzew, produktów umożliwiających tworzenie efektu wody, skał na makietach. Dzięki produktom firmy Woodland Scenics każda modelarska diorama nabierze realistycznego wyglądu.

X-Scale

X-Scale

X-Scale - producent, którego możliwe że spora część modelarzy widzi po raz pierwszy. I nic dziwnego!! X-Scale jest to bowiem nowy producent modeli plastikowych z Ukrainy, który swój debiut miał niedawno bo w 2022 roku.

Firma ta postanowiła podbijać rynek i serca modelarzy niekonwencjonalnie. Jako swoje pierwsze miniatury w skali stworzyli samoloty pasażerskie z lat 60 ubiegłego wieku, prawda że nietypowe zagranie? Na starcie warto zaznaczyć, że modele są naprawdę wyjątkowo dobrze dopracowane (jak na nowego gracza na rynku modelarskim). Producent często dba o szczegóły swoich modeli dorzucając do zestawów trochę części żywicznych, a całość wizualnie się zgrywa apetycznie wyglądającymi pudełkami. Nie jest wykluczone że powstaną również modele w innych skalach niż 1/144, chociażby 1/48 lub 1/72. Zatem warto ich śledzić.

Zvezda

Zvezda

Zvezda to rosyjski producent plastikowych modeli do sklejania, duży wybór modeli samolotów, helikopterów, czołgów w skalach 1/35 i 1/72.

Modele tej firmy cieszą się dużym zainteresowaniem początkujących modelarzy.