Firma CMK została założona w 1992 roku jako osobna marka znanego producenta modeli Hobby Special. Początkowo koncentrowała się na produkcji zestawów odlewanych z żywicy, ale później rozszerzono asortyment i wprowadzono do sprzedaży szerego modeli waloryzujących, narzędzi oraz akcesoriów dla modelarzy.

Ponadto poza swoją główną działalnością, marka CMK publikuje także książki monograficzne poświęcone powiązanym z modelarstwem tematom, które zawierają szczegółowe rysunki w skali, a także oryginalne fotografie i tabele kolorów. Na indywidualne zamówienia firma przygotowuje specjalne zestawy żywiczne oraz metalowe, które są znacznie bardziej bogate w detale, niż te dostępne na rynku.

W swojej ofercie CMK posiada części waloryzujące do modeli w wielu skalach, takie jak lufy do czołgów, koła do pojazdów oraz elementy wyposażenia kokpitów samolotów. Pozwalają one wymagającym oraz zaawansowanym modelarzom na stworzenie bardzo realistycznie wyglądających konstrukcji lub dioram historycznych.

Produkty oferowane przez tego producenta cenione są przez hobbystów w wielu krajach za doskonałe odwzorowanie małych detali, wysoką jakość materiałów wykorzystywanych do ich stworzenia oraz zgodność historyczną. Firma stawia sobie za cel produkcję elementów jak najbardziej zbliżonych do oryginalnego wyglądu odwzorowywanej części.

Zestawy CMK pozwalają na dodanie wielu dodatkowych elementów do zestawów innych producentów, które z różnych względów nie znalazły się pośród części montażowych. W ten sposób nawet proste modele mogą stać się ozdobą nie jednej kolekcji.

Wyświetlono: 1 – 3 z 3 wyników

 • Metalowe lufy do modelu Bismarck skala 1:200 8szt - CMK NS019
  Promocja
  Indeks: NS019
  120,20 PLN 160,59 PLN
 • Metalowe lufy do modelu Bismarck skala 1:200 12szt - CMK NS020
  Indeks: NS020
  120,19 PLN
 • Dodatki do modelu Bismarck 1:200 - CMK nr NS017
  Promocja
  Indeks: NS017
  25,25 PLN 28,28 PLN