732 606 696 info@modeledo.pl

Mój pierwszy model do sklejania

Chciałbyś rozpocząć przygodę z hobby jakim jest modelarstwo redukcyjne ???

Zastanawiasz się od jakiego modelu rozpocząć zabawę ???

Czy jest to drogie hobby ????

Wiele pytań - wiele odpowiedzi.

Modelarstwo to bardzo ciekawe hobby, niemalże bez ograniczeń wiekowych - w zasadzie od 12 do 99 lat.

Na początku przygody z modelarstwem nie ma co szarpać się na drogie modele - najlepiej zacząć od jakiś prostych i tanich modeli np. w skali 1/72 a w miarę gdy nabieramy zdolności można stopniowo przerzucać się na skale o większej trudności.

Na początku drogi modelarskiej najlepiech chyba zacząć od modeli samolotów w przedziale cenowym 30-50 zł. Do tego należałoby się zaopatrzyć w podstawowe narzędzia modelarskie, farbki, kleje.

W przypadku modeli samolotów można wybrać cenioną przez modelarzy japońską firmę Tamiya. Ma ona w swoim asortymencie duży wybór modeli w przystępnych cenach. Jakość wyprasek jest dobra, modele posiadają kalkomanie, a w przypadku modeli pojazdów militarnych, spora ich część ma gumowe gąsienice co ułatwia montaż jeszcze niezbyt wprawionym modelarzom. Każdy model oczywiście wyposażony jest również w obrazkową instrukcję, wskazującą krok po kroku jak skleić model.

Jeśli nie chcemy sami dobierać sobie kleju i farbek, można wybrać do sklejania zestaw modelarski. M.in. firma Airfix, Italeri, Heller ma w swoim asortymencie trochę modeli tzw. startowych gdzie oprócz modelu znajdują się właśnie farbki, kleje i czasami również pędzelki. Zestawy te obejmują różne modele zaczynając od pojazdów militarnych, samolotów, okrętów, żaglowców a kończąc na całych zestawach bitewnych składających się z kilku modeli i figurek.

W obecnych czasach wybór jest naprawdę spory i każdy, niezależnie od swoich zamiłowań, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.