+48 732 606 696
info@modeledo.pl
0
Promocja Nowość Bestseller

Ogranizacja stanowiska modelarskiego - wyposażenie

Jeśli modelarstwo to Twoja pasja, z pewnością chciałbyś mieć spokojne i wygodne miejsce tylko dla siebie, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzać a wszelkie potrzebne narzędzia są zawsze pod ręką. Świetnym pomysłem będzie stworzenie własnej małej pracowni modelarskiej. W co warto ją wyposażyć?

Każdy hobbysta chciałby wygodnie przechowywać swoje niezbędne modelarskie narzędzia. Jeśli posiadasz specjalne pomieszczenie lub dysponujesz  wydzieloną częścią pokoju - tym lepiej. W takim wypadku można spokojnie odciąć się i zająć wyłącznie ulubionym zajęciem. Szczególnie ważne jest to w modelarstwie. Wyznaczona pracownia pomoże się skupić, ponadto jest mniejsza szansa, że drobne elementy się pogubią a wszystkie narzędzia będą miały swoje miejsce - zawsze pod ręką. Jeśli jesteś zainteresowany zobacz parę wskazówek, dzięki którym Twoja pracownia będzie funkcjonalna i dobrze wyposażona.

1. Stabilne miejsce pracy. 

Precyzyjne łączenie elementów, klejenie lub malowanie wymaga płaskiej i stabilnej przestrzeni. Najlepiej w tym celu sprawdzi się stabilne biurko z szufladami. Istotna jest duża powierzchnia blatu. Chodzi głównie o to, aby mieć pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy oraz mieć jeszcze wystarczająco przestrzeni do swobodnej pracy. Jeśli nie masz wystarczająco miejsca na duże biurko, propozycją może być również rozkładany blat (musi mieć porządne nogi, które zapewnią stabilność).

2. Odpowiednie szafki i gabloty.

Chcąc mieć dobrze zagospodarowaną przestrzeń należy wybrać odpowiednie meble. Jeśli zdecydowałeś się na biurko z szufladami, to część narzędzi możesz tam schować. Zastanów się czy na pewno wszystko tam zmieścisz. Jeśli nie, możesz dokupić szafki, organizery, półki, stojaki, które można postawić na blacie lub zawiesić na ścianie nie ograniczając sobie miejsca na blacie roboczym. Takie organizery zapewnią ład i porządek oraz spowodują, że trzymane w ten sposób pędzle i inne narzędzia nie będą narażone na zgubienie i uszkodzenie. Dzięki specjalnym gablotom możesz trzymać prezentować już gotowe modele. Odpowiednie ekspozytory będą wspaniałą galerią prezentującą efekty Twojej pracy.

3. Porządne oświetlenie.

Praca z modelami to duży wysiłek dla wzroku. Zadbaj więc o dobrej jakości lampę, która z góry dobrze oświetli Twoje miejsce pracy. Światło musi być jasne i naturalne dla wzroku. To również wiele ułatwi - na przykład podczas pracy z lupą można dodatkowo zastosować specjalne lampy przegubowe lub tzw. "trzecią rękę" 

4. Wysokiej jakości narzędzia modelarski.

Co może zrobić modelarz bez odpowiednich narzędzi? Mając własną pracownie/stanowisko modelarskie możesz zaopatrzyć się we wszystko co może być potrzebne. Nie rezygnuj jednak z jakości na rzecz ilości. Znacznie lepszy efekt uzyskasz stosując odpowiednie farby i kleje modelarskie. Z czasem bez problemu skompletujesz wszystko, co tylko potrzeba, żeby stworzone modele wyglądały jak najbardziej realistycznie.