732 606 696 info@modeledo.pl

Narzędzia i kleje do drewnianych modeli

Klej do drewna Express D2 75g Pattex

Klej do drewna Express D2 75g Pattex
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 14,85 PLN 12,07 PLN netto
Producent: Pattex
Indeks: PW75
Status: dostępny od zaraz Towar dostępny od ręki w naszym magazynie, z reguły następnego roboczego dnia może być u Ciebie.
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Opis

Wood Glue Express

Pattex - 75g

Pattex Klej do drewna Express jest klejem szybkowiążącym, supermocnym i gotowym do użycia na bazie wody. Swą przyczepność początkową osiąga w czasie od 5 do 12 minut, dzięki czemu pomoże Ci szybko uporać się z każdą pracą. Nie zawiera rozpuszczalników. Przeznaczony jest do klejenia oraz oklejania krawędzi na ciepło i na zimno.

Klej do drewna Pattex Express jest: szybkowiążący, supermocny, wysokowydajny, bezrozpuszczalnikowy, nie zawiera wypełniaczy, nie powoduje przebarwień, po utwardzeniu spoina staje się elastyczna, bezbarwna oraz odporna na starzenie, klej jest odporny na wysokie temperatury, nie tępi narzędzi, nadaje się do stowowania we wnętrzach.

Klej Wood Express nadaje się do wszystkich gatunków drewna (nie nadaje się do klejenia PCW, ABS i poliestru).

Termozgrzewanie:

Proces termozgrzewania jest tylko wtedy możliwy, gdy klej będzie nałożony na obie klejone powierzchnie. Podczas działania temperatury 70-80°C wyschnięty film (błona klejowa) może ponownie przejść w stan płynny i zostać użyty do związania.

W przypadku klejenia na gorąco, dalsza obróbka możliwa jest dopiero po ochłodzeniu sklejanych elementów.

Czyszczenie:

Bezpośrednio po użyciu zmyć nadmiar kleju zimną wodą. Zasychające resztki kleju usunąć poprzez wielodniowe namaczanie w wodzie. Przebarwienia drewna zmywać, w zależności od warunków, 2-3 procentowym wodnym roztworem kwasu szczawiowego.

Jak stosować klej do drewna Pattex Wood Express krok po kroku:

1. Klejone powierzchnie muszą być suche, oczyszczone z kurzu, pyłu, tłuszczów i innych substancji obniżających przyczepność kleju. Specjalne gatunki drewna, takie jak np. teak, zmyć ewentualnie rozpuszczalnikiem. Klejone powierzchnie powinny być dopasowane.

2. Klejone powierzchnie należy dokładnie osuszyć. Wilgotność drewna powinna wynosić od 8% do 12%, wyższa wilgotność powoduje wydłużenie czasu wiązania. W przypadku powierzchni gładkich, lekkie zmatowienie podłoża poprawia siłę spajania klejonych powierzchni.

3. Dokładnie rozprowadzić cienką warstwę kleju na jedną z klejonych powierzchni za pomocą pędzla, grzebienia do kleju (wykonanego z tworzywa sztucznego), ręcznego wałka, maszyn do nakładania kleju lub przy pomocy końcówki dozującej kleju. W przypadku twardych gatunków drewna, klej należy nałożyć na obie klejone powierzchnie. Należy używać narzędzi, które nie zawierają w swoim składzie żelaza, ponieważ istnieje ryzyko powstawania przebarwień.

4. Złączyć i ścisnąć obydwie powierzchnie klejone, w czasie, gdy warstwa kleju jest jeszcze wilgotna. Minimalny czas docisku wynosi od 5 do 12 minut.

5. Końcową wytrzymałość klejonych powierzchni uzyskuje się pozostawiając klej do całkowitego wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Darmowa wysyłka
Szybki podgląd
Cena: 617,11 PLN
Darmowa wysyłka
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 999,90 PLN
Cena: 892,84 PLN
W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 9,19 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 37,77 PLN
Cena: 34,13 PLN
Promocja
W magazynie
Nowość
Szybki podgląd
Stara cena 118,17 PLN
Cena: 107,77 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 29,09 PLN
Cena: 26,36 PLN
Darmowa wysyłka
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 752,45 PLN
Cena: 672,55 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 453,49 PLN
Cena: 406,02 PLN
Promocja
W magazynie
Szybki podgląd
Stara cena 99,99 PLN
Cena: 92,93 PLN
Darmowa wysyłka
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 1 206,95 PLN
Cena: 1 048,38 PLN
Promocja
W magazynie
Szybki podgląd
Stara cena 291,89 PLN
Cena: 264,62 PLN
Szybki podgląd
Cena: 10,81 PLN
Szybki podgląd
Cena: 10,20 PLN
Szybki podgląd
Cena: 10,20 PLN