732 606 696 info@modeledo.pl

Zestawy farb Vallejo

Vallejo 78406 Zestaw - Weathering set for Green vehicles - 6x8ml + 1x10ml

Promocja
Vallejo 78406 Zestaw - Weathering set for Green vehicles - 6x8ml + 1x10ml
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 50,29 PLN 40,89 PLN netto
Stara cena: 58,38 PLN 47,46 PLN netto
Producent: Vallejo
Status: brak, zapytaj o możliwość zamówienia Tego towaru obecnie nie mamy - możemy spróbować zamówić go dla Ciebie
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Opis

Vallejo AFV Weathering System - Weathering set for Green vehicles

 

 

 

 

 

Vallejo 78406 zestaw wysokiej jakości modelarskich farb, washy i pigmentów do nadania realistycznego wyglądu (zużycia i erozji) zielonych modeli pojazdów.

 

 

Zestaw zawiera:

- Model Color - #822 German Cam. Black Brown - plastikowa buteleczka z kroplomierzem,

  poj. 8 ml.,

- Model Color - #976 Buff - plastikowa buteleczka z kroplomierzem, poj. 8 ml.,

- Model Color - #985 Hull Red - plastikowa buteleczka z kroplomierzem, poj. 8 ml.,

- Model Wash - #514 Dark Brown (idealny do stosowania na gąsienicach czołgów) -

  plastikowa buteleczka z kroplomierzem, poj. 8 ml.,

- Model Wash - #512 Dark Green (idealny do kolorów kamuflażu i naturalnej scenerii z

  roślinnością, rzekami i jeziorami) - plastikowa buteleczka z kroplomierzem, poj. 8 ml.,

- Pigment Binder - #233 Pigment-Bindemittel - plastikowa buteleczka z kroplomierzem,       poj. 8 ml.,

- Pigment Color - #104 Light Sienna (tłuczeń, ciemny pył, brud i ogólne zużycie),          

  plastikowy pojemniczek, poj. 10 ml.

 

 

Wymiary opakowania:

22 x 12,5 x 3 cm.

 

 

Kilka podpowiedzi: 

 

Pigmenty pozwalają nadać realistycznych efektów, wpływu warunków atmosferycznych, starzenia, wykończenia modeli. Idealne są do tworzenia efektów nagromadzonego świeżego lub zaschniętego kurzu i błota, brudu, korozji, popiołu, zacieków, okopcenia, wytwarzanego przez czas i naturalną erozję. Pigment to w wielkim uproszczeniu pył, proszek otrzymany z różnorodnych metali (np. magnezu, cynku, tytanu) i minerałów, używany do produkcji wszelkich kolorów. Różnica pomiędzy pigmentem a farbą - farba to pigment połączony z substancją zlepiającą jego cząsteczki i umożliwiającą przyleganie do malowanych powierzchni. Pigmenty stosowane w produkcji kolorów Vallejo zostały specjalnie przetworzone, tak aby były łatwe do zdyspergowania w jakiejkolwiek cieczy na bazie wody, żywic akrylowych lub terpentyny. Aby trwale przymocować pigmenty do powierzchni modelu, używamy Matte Medium (70540) lub Glaze Medium (26233), który wolniej wysycha i daje więcej czasu, aby symulować zacieki np.: z wody i śniegu. Wiele innych efektów specjalnych można uzyskać poprzez mieszanie pigmentów z produktami z grupy Water & Stone, np.: Transparent Water (26201) do osiągnięcia efektów tłustych plam z oleju i smaru lub Sandy Paste (26515) do stworzenia szorstkiej powierzchni, ciężkiego zaschniętego błota i łuszczącej się głębokiej rdzy.

 

Washe to płynne i przejrzyste kolory do tworzenia efektów cieniowania, stworzenia wpływu warunków atmosferycznych na modelach. Wszystkie powierzchnie narażone na słońce, wiatr, kurz, deszcz i śnieg, doświadczają zmiany w kolorze, utratę intensywności, zmatowienia i ogólnie blaknięcia. Dla modelarzy, te zmiany w kolorze są bardzo trudne do odtworzenia, aby osiągnąć te efekty na modelu, washe są idealnym rozwiązaniem. Można mieszać je ze sobą w celu uzyskania większej ilości wariantów kolorystycznych. Można je stosować przy pomocy pędzla lub aerografu, w zależności od modelu i pożądanego efektu. Washe są idealne do podkreślania krawędzi kamuflażu, mogą być mieszane z pigmentami aby uzyskać szerszy zakres efektó, takich jak olej, płatkowana rdza, błoto, ziemia, kurz, pył, mech itp.

Washe możemy także mieszać z farbami akrylowymi, pomaga to osiągnąć wygląd starej, zniszczonej powierzchni i wpływu warunków atmosferycznych na modelach. 

Wash sformułoany jest z modyfikowanej żywicy akrylowej, tak że napięcie powierzchniowe jest podobne do washy rozpuszczlnikowych, lecz z korzyścią pracuje w środowisku na bazie wody. Średni czas schnięcia wynosi około 20 min., w przypadku nakładania kilku warstw, najlepiej odczekać ok. 40 min. przed aplikowaniem kolejnej warstwy. 

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy