+48 732 606 696
info@modeledo.pl
0
Promocja Nowość Bestseller

802,00 PLN

BB514 HMS Endeavour - drewniany model w skali 1:50, numer katalogowy: BB514

Drewniane modele żaglowców

BB514 HMS Endeavour - drewniany model w skali 1:50

ocenaocenaocenaocenaocena
802,00 PLN
729,00 PLN
Producent: Billing Boats
Model: BB514
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 15,50 PLN (przedpłata), 18,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

Wooden model - HMS Endeavour

Billing Boats - nr. BB514 - scale 1:50

 

HMS Endeavour, znany również jako HM Bark Endeavour, był pierwszą morską wyprawą brytyjskiej marynarki wojennej, do Australii i Nowej Zelandii, od 1769 do 1771 roku. Żaglowiec został zwodowany w 1764 roku jako Earl of Pembroke, a Marynarka Wojenna kupiła go w 1768 roku dla misji naukowej na Oceanie Spokojnym i Marynarka Wojenna przemianowała ją na Księżniczkę Jego Królewskiej Mości i zlecono jego misję. Okręt opuścił Plymouth w sierpniu 1768 r., okrążył Przylądek Horn i dotarł na Tahiti na czas, by obserwować przejście Wenus przez Wenecję w 1769 roku. Następnie popłynął do oceanu w dużej mierze oddalonego na południe, zatrzymując się na pacyficznych wyspach Huahine, Borabora i Raiatea, aby umożliwić Cookowi przyswojenie ich dla Wielkiej Brytanii. We wrześniu 1769 r. zakotwiczyła w Nowej Zelandii, pierwszym europejskim statku, który dotarł na wyspy od czasu Heemskercka Abla Tasmana 127 lat wcześniej. W kwietniu 1770 r. Endeavour stał się pierwszym statkiem, który dociera na wschodnie wybrzeże Australii, kiedy Cook wylądował na brzegu Zatoki Botaniki. Następnie Endeavour popłynął na północ wzdłuż wybrzeża Australii. Ledwie uniknął katastrofy po tym, jak osiadł na mieliźnie na Wielkiej Rafie Koralowej, a Cook musiał wyrzucać za burtę jej broń, by ją odciążyć. Następnie wylądował na stałym lądzie przez siedem tygodni, aby umożliwić podstawowe naprawy kadłuba. W dniu 10 października 1770 r. "pokuśtykała" do portu w Batavii (obecnie zwanego Dżakarta), by dokonać bardziej znaczących napraw, a jej załoga przysięgła na tajemnicę ziem, które odkryli. Kontynuowała swoją podróż na zachód 26 grudnia, okrążyła Przylądek Dobrej Nadziei 13 marca 1771 r. I dotarła do angielskiego portu w Dover 12 lipca, będąc na morzu przez prawie trzy lata.

Drewniany model żaglowca do sklejania i pomalowania.

Klej modelarski do drewna, klej cyjanoakrylowy (do elementów metalowych) i farby należy zakupić dodatkowo - model ich nie zawiera.

Model renomowanej firmy Billing Boats nr katalogowy BB514 wykonano w skali 1/50.

Konstrukcja wręgowa.

Stopień trudności 2/3 dla tzw. "doświadczonych" modelarzy.

Model okrętu HMS Endeavour posiada m.in.:

- laserowo wycięte elementy konstrukcji,

- elementy metalowe,

- listewki z różnych gatunków drewna,

- elementy plastikowe,

- nici do wykonania olinowania,

- płótno na żagle,

- plany i rysunki montażowe.

Wymiary modelu statku HMS Endeavour:

długość ok. 890 mm,

szerokość ok. 178 mm,

wysokość ok. 730 mm.

Farby sugerowane przez producenta do pomalowania modelu Billing Boats BB514 HMS Endeavour (w naszym sklepie można znaleźć zamienniki tych farb z firmy Humbrol):

Nr 5 Tan

Nr 13 Trainer Yellow 

Nr 14 Matt White

Nr 17 Clear Poly

Nr 22 Matt Black

Nr 35 Signal Red

Nr 36 Stain

Nr 38 Cobalt Blue

Instrukcja w formie .pdf do pobrania znajduje się w zakładce PLIKI.

Wymiary opakowania modelu drewnianego do sklejania Billing Boats nr BB514:

77 x 32 x 8 cm.

Do drewnianych modeli mamy w sprzedaży stocznie modelarskie w dwóch rozmiarach PSM1 i PSM2, uchwyty do montażu kadłuba Artesania 27011 i Amati 7382 (dla mniejszych modeli), giętarki elektryczne do wyginania listewek GDL1 oraz wiele innych przydatnych narzędzi, dodatków oraz chemię modelarską w tym kleje do drewna, cyjanoakrylowe i farby (najczęściej wybierane do drewnianych modeli - emalie firmy Humbrol i Tamiya).

Zachęcamy również do poczytania naszego poradnika "Drewniane modele do sklejania - jak się za nie zabrać?", który znajduje się w dziale "Przeliczniki i poradniki".

Parametry
Podstawowe
Montaż:Model do sklejania
Typ:Model drewniany
Skala:Skala 1:50
Narodowość:Wielka Brytania
Konstrukcja:wręgowa
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy
Pliki
Pliki do pobrania:

Zobacz również