Drewniane modele żaglowców

Galeon Vasa Artesania 22902 drewniany statek skala 1-65 premium

Indeks: 22902
EAN: 8437021128031
Producent: Artesania Latina drewniane modele statków

Status: dostępny od zaraz
Towar dostępny od ręki w naszym magazynie, z reguły następnego roboczego dnia może być u Ciebie.
Dostępność: 1
3 363,48 PLN 4 212,30 PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 218,31 PLN
Ilość

Model Vasa Swedish Warship 1626/1628 - wooden ship model kit

Artesania Latina - nr. 22902 - scale 1:65

Premium

Ten okręt to klejnot z XVII wieku. Wyposażony był w 64 działa. Ten drewniany model zachwyca ozdobnymi detalami. Przeznaczony jest dla najbardziej doświadczonych modelarzy, zestaw do modelowania statków zawiera najwyższej jakości części drewniane, setki odlewów ciśnieniowych, detale wklęsłodruku, ręcznie szyte żagle i ... Dwa bonusy! Podstawa i 6 metalowych figurek.

Drewniany model statku żaglowego do sklejania i pomalowania.

Klej do drewna, klej cyjanoakrylowy (do elementów fototrawionych) i farby należy dokupić dodatkowo.

Model Artesania Latina nr 22902 wykonano w skali 1/65.

Konstrukcja wręgowa.

Model przeznaczony jest dla najbardziej doświadczonych modelarzy.

Model okrętu Vasa posiada wszystkie elementy potrzebne do jego budowy, m.in.:

- laserowo wycięte elementy,

- 6 metalowych figurek,

- listewki z różnych gatunków drewna,

- liny do wykonania olinowania,

- gotowe - obszyte żagle,

- elementy metalowe i fototrawione,

- podstawkę pod model,

- instrukcję w oparciu o zdjęcia poszczególnych etapów budowy modelu na płycie DVD, 

Wymiary modelu statku Vasa :

długość ok. 1070 mm,

wysokość ok. 870 mm,

szerokość ok. 400 mm.

Wymiary opakowania modelu drewnianego do sklejania Artesania Latina 22902 :

60,5 x 34,5 x 9 cm

UWAGA: do tego modelu można dokupić zestaw dedykowanych farb z firmy Artesania nr 277PACK10.

Do drewnianych modeli mamy w sprzedaży stocznie modelarskie w dwóch rozmiarach PSM1 i PSM2, uchwyt do montażu kadłuba Artesania 27011 (dla mniejszych modeli), giętarki elektryczne do wyginania listewek Amati 7205 lub GDL1 lub Artesania 27074-1, oraz wiele innych przydatnych narzędzi, dodatków oraz chemię modelarską w tym kleje do drewna i farby.

Zachęcamy również do poczytania naszego mini poradnika w dziale "Przeliczniki i poradniki" pod tytułem "Drewniane modele - jak się za nie zabrać" oraz "Sklejanie drewnianych modeli statków".

Okręt Vasa był potężnym szwedzkim okrętem wojennym z XVII wieku. Okręt ten jest szczególnie znany ze względu na swoje tragiczne zatonięcie w dniu swojego dziewiczego rejsu w 1628 roku oraz późniejsze odnalezienie i odrestaurowanie, co uczyniło go jednym z najważniejszych zabytków morskich na świecie.

Vasa została zamówiona przez króla Szwecji Gustawa II Adolfa jako część jego ambicji wzmocnienia i ekspansji szwedzkiej floty wojennej. Okręt miał służyć jako symbol potęgi i prestiżu Szwecji, ale niestety jego konstrukcja i projekt okazały się wadliwe.

Vasa była imponującym okrętem o długości 69 metrów (226 stóp) i masie wynoszącej około 1200 ton. Był wyposażony w dwie kondygnacje dział, z których na pokładzie górnym znajdowało się 30 dział, a na pokładzie dolnym kolejne 24. Miał również trzy maszty, które wspierały ogromne żagle.

Podczas swojego dziewiczego rejsu, Vasa uniosła żagle, ale wystarczył jeden silny podmuch wiatru, aby przechylić okręt na burtę i spowodować jego zatonięcie. Przyczyną katastrofy było kilka czynników, w tym zbyt wąska konstrukcja kadłuba, zbyt duży ciężar artylerii umieszczonej na górnym pokładzie, brak odpowiedniej stabilności oraz błędy w konstrukcji żagli.

Po zatonięciu, Vasa spoczywała na dnie wody przez ponad 300 lat, aż do jej odnalezienia w 1956 roku. Podjęto trudne i skomplikowane operacje podnoszenia okrętu na powierzchnię, po czym przystąpiono do jego konserwacji i odrestaurowania. Okręt został przetransportowany do specjalnie zbudowanego muzeum, Muzeum Vasamuseet w Sztokholmie, gdzie można go obecnie podziwiać.

Odkrycie i odrestaurowanie Vasy przyniosło ogromną wiedzę na temat marynarki wojennej i konstrukcji okrętów z XVII wieku. Okręt stanowi unikalną i niezwykle cenną część historii, a jego wystawa w muzeum przyciąga miliony odwiedzających z całego świata. Vasa jest nie tylko pomnikiem przeszłości, ale także źródłem informacji dla badaczy i historyków, którzy starają się odtworzyć tamten okres i zrozumieć technologię i życie na morzu w tamtych czasach.

Podstawowe
Montaż:Model do sklejania
Typ:Model drewniany
Skala:Skala 1:65
Narodowość:Szwecja
Konstrukcja:wręgowa

Na podstawie 0 opinii

ogólnie
Prezentacja drewnianego modelu galeonu Vasa z firmy Artesania Latina nr 22902

Produkty polecane