732 606 696 info@modeledo.pl

Katalogi i literatura

The Weathering Magazine - Wnętrza - polska wersja

The Weathering Magazine - Wnętrza - polska wersja
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 30,30 PLN 24,63 PLN netto
Producent: Ammo by Mig
Indeks: TWM15
Status: brak Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)
Opis

Ammo by Mig The Weathering Magazine - Wnętrza

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer poświęcony jest malowaniu i weathering -owi wnętrz modeli.

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 70

Format: A4

 

 

 

"...Doskonale pamiętam mój drugi model. To był Tamiyowski Sd.Kfz.222, z bardzo ładnym wnętrzem - kierownica, siedzenia, mnóstwo drobnych szczegółów, które wtedy nawet nie wiedziałem czym dokładnie są. Kiedy oglądałem pudełko, nie sądziłem, że model zawiera też elementy wnętrza, więc byłem mile zaskoczony. To był rok 1984, a ja nie wiedziałem jak zabrać się za środek, jakimi kolorami i technikami się posłużyć, jaki weathering zastosować. Wnętrza były dla mnie wtedy totalną zagadką.

Wiele lat później, dzięki mojemu dobremu znajomemu, Węgrowi Robertowi Deakowi, miałem okazję przejechać się czołgiem T-55, a także MT-55 AVLB. Dopiero wtedy odkryłem jak wygląda środek takiego pojazdu. Sterylne, białe wnętrza, które wyobrażałem sobie w mojej jeszcze naiwnej, modelarskiej głowie, nagle ulotniło się jak kamfora.
Mimo że oryginalnie wnętrze było białe, takie jak te, które można obejrzeć w muzeach, to prawdziwe było kompletnie pokryte brudem i sadzą ze spalin, olejem, smarem i kurzem. Być może pojazd w jednostce wojskowej poddawany regularnej konserwacji w czasie pokoju może zachować biel wnętrza. Zapewniam was jednak, że czołg podczas działań wojennych, takich jak niedawno obserwowane w Syrii czy na Ukrainie, jest daleki od utrzymania czystości, również wewnątrz. Użytkowany pojazd jest pełen nagromadzonego, szczególnie na podłodze, błota, kurzu i różnego rodzaju drobinek, wymieszanych ze smarem i olejem, które wypełniają powietrze w środku. Zapach paliwa i smaru czuć w płucach, a załoga często dostaje po twarzy błotem, mimo że pojazd ma zamocowane błotniki. Wnętrze kabiny zaś zasnuwa mglista, duszna poświata.
Natomiast wnętrza samolotów to już zupełnie inna historia. Tam sadza, smar i brud nie są tak często spotykane i trzeba podejść do tematu nieco subtelniej. Każdego rodzaju wnętrze należy potraktować w indywidualny sposób, biorąc pod uwagę to, czy będzie widoczne z zewnątrz czy nie, a także czy jest to pojazd naziemny, wodny czy powietrzny. W każdym razie, wnętrza są pełnoprawnymi częściami naszych modeli, a jeśli uważacie inaczej, to spróbujcie to powiedzieć modelarzom zajmującym się samochodami i samolotami! Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się poświęcić całe wydanie TWM tylko wnętrzom pojazdów. Ku uciesze większości i rozczarowaniu niewielu, nasza covergirl odkryje przed Wami swe skrzętnie skrywane do tej pory... wnętrze. Zapraszamy do fascynującego świata weatheringu.

Mig Jimenez."

 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również