Catalogues

The Weathering Magazine - Pigmenty - polska wersja

Modelarski magazyn The Weathering Magazine - Pigmenty - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig

Index: TWM19
Manufacturer: Ammo by Mig

Status: out of stock, ask about the possibility of ordering
Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Availability: 0
7,27 EUR
Number of

The Weathering Magazine - Pigmenty

Ammo by Mig

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "Pigmenty".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

Ilość stron: 66

Format: A4

 

"Papier ścierny, gruboziarnisty papier ścierny! Gdzie ja go posiałem?! Jak tu bez niego rozdrobnić suche pastele? Już wiem! Zaraz węzmę moździerz i tłuczek - to powinno załatwić sprawę! Hmm, jest drewniany... trochę ciężko będzie go umyć, żona się zdenermuje... a może by tak skorzystać z elektrycznego młynka do kawy??? ...Uf, na szczęście to tylko zły sen!

Takie metody to już przeżytek i już od wielu lat nie ma potrzeby marnowania cennego czasu, który przeznaczymy na nasze hobby by się nimi podpierać. Na całe szczęście na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama pigmentów modelarskich, a ich zastosowaniom nie ma końca. Dobrze pamiętam kiedy wróciłem po dość długiej przerwie do modelarstwa i jedyne produkty, które wówczas kojarzyłem pochodziły z "ery Verlindena". Byłem nieźle zaskoczony, że modelarze przestali samodzielnie rozdrabniać suche pastele. Mniej więcej wtedy pierwszy raz spotkałem się z pigmentami MIG. Produkty te oferowały łatwość użycia, a za razem lepszą jakość i wybór kolorów niż jakiekolwiek pastele dostępne na rynku. W krótkim czasie pigmenty stały się jednym z najważniejszych narzędzi do weatheringu w modelarskim świecie i są dziś obecne w niemal każdej pracowni.

Pigmenty są najlepszym narzędziem do wytworzenia efeków ubrudzenia ziemią, a w tym śladów pyłu, kurzu oraz błota. Uniwersalność tego medium jest również niezastąpiona gdy chcemy uzyskać wrażenie warstw wilgotnych plam, lub na przykład rozjaśnić jakieś elementy. Pytanie brzmi, w jaki sposób wykorzystać pełen potencjał pigmentów? Z jakich metod i technik skorzystać by wycisnąć z nich maksimum przydatności? Odpowiedź trzymacie w swoich dłoniach - to właśnie nowe wydanie The Weathering Magazine "Pigmenty"! W tym, wyjątkowo oczekiwanym numerze naszego magazynu przedstawimy wam szeroki wachlarz zróżnicowanych podejść do tytułowego tematu. Autorzy artykułów zmierzą się z różnymi utrwalaczami i spoiwami, pokażą innowacyjne metody aplikacji oraz nowe propozycje zastosowania tego ponadczasowego medium, a wszystko w formie instrukcji krok po kroku. Począwszy od najpopularniejszych technik - takich jak nanoszenie pigmentów na sucho, poprzez bardziej złożone metody wytwarzania za ich pomocą śladów smaru, błota, dodawania piaskowej faktury, korozji na gąsienicach i rurach wydechowych, aż do takich efektów jak mech, pleśń czy roślinność. Zastosowania pigmentów nie mają końca. Techniki, które przedstawimy na łamach tego wydania TWM można stosować właściwie przy każdym projekcie modelarskim, a jedynym ograniczeniem z jakim się możecie zetknąć będzie wasz zapas pigmentów. Nie martwcie się jednak - ten problem łatwo rozwiązać i załadować nowy magazynek wypełniony produktami AMMO!

Sergiusz Pęczek"

 

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased