Catalogues

The Weathering Magazine - Style - polska wersja

Modelarski magazyn The Weathering Magazine - Style (modulacja kolorów, czerń i biel, J-style, snop światła) - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig

Index: TWM11
Manufacturer: Ammo by Mig

Status: out of stock, ask about the possibility of ordering
Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Availability: 0
7,27 EUR
Number of

Ammo by Mig The Weathering Magazine - Style

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer poświęcony jest stylom w modelarstwie (modulacje koloru, czerń i biel, J-style, snop światła).

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 70

Format: A4

 

 

 

"Ze stylami w modelarstwie jest jak z modą. Każdego sezonu pojawiają się nowe. Można je rozpoznać zarówno po estetyce, jak i autorze. Tak jak Chanel, Dolce & Gabbana, Versace, Giorgio Armani czy Prada, modelarstwo ma swoje własne nazwiska, jak choćby Verlindena, który od lat 80. był źródłem inspiracji dla wielu pokoleń. Niektóre trendy nie przetrwały próby czasu, inne zyskały tylko lokalną popularność. Dla przykładu, w Japonii szczególne zainteresowanie zdobyły małe scenki, w których najistotniejsza była opowiadana historia - zawsze zredukowane do niewielkich rozmiarów. Przestrzeń często ogranicza modelarzy do minimum, czasem sięgają po najmniejsze skale, takie jak 1/144. Inne style to istne laboratorium technik, takie jak choćby modulacja, od której wywodzi się technika black & white, zyskująca coraz większe grono zwolenników. Nie zawsze jednak modelarze zwracają się ku feerii barw i nowinkom technicznym. Klasyczne techniki malowania są wciąż bardzo popularne. W tym numerze przedstawiamy Wam ten sam model F-16 w dwóch różnych stylach - jednym klasycznym, drugim poddanym mocnemu weatheringowi i masie efektów. Tak jak wspominałem, w modelarstwie, tak jak w modzie, wszystko przemija. To, co dzisiaj wydaje się przestarzałe i staroświeckie, jutro może zyskać miano nowego trendu.

Mam nadzieję, że to wydanie TWM będzie przykładem zróżnicowania i bogactwa ekspresji modelarskiej i pomoże jeszcze niezdecydowanym modelarzom rozszerzyć swoje horyzonty. Powinniśmy pamiętać o tym, że w naszym hobby najistotniejszy jest przekaz. Malowanie i technika są tylko środkami, które mają ułatwić widzowi zrozumienie historii, która stoi za naszym modelem. 

Nie powinniśmy bać się nieznanych ścieżek, ani ślepo hołdować tylko sprawdzonym klasykom. Często kluczowym momentem jest wyjęcie modelu z pudełka, gdy wyobrażamy sobie jak będzie wyglądał - o to w tym wszystkim chodzi.

20 lat temu większość modelarzy stosowała te same techniki: najpierw washe, potem suchy pędzel, żeby wydobyć detale. Z tego powodu trudno było się wyróżnić czymś naprawdę oryginalnym. Jednak brak dostępu do informacji i technik modelarskich już nam nie grozi. Teraz możemy dodawać rozjaśnienia i cienie do pancernych modeli, używać różnych farb i efektów na samolotach, ożywiać kolorem łodzie, okręty, a także całe scenki. Przede wszystkim jednak, mam nadzieję, że nikt już nie będzie krytykował tych, którzy robią coś inaczej, wyłamując się z powszechnych kanonów. Paradoksalnie, cel jaki przyświecał nam przy tworzeniu tego wydania, to ułatwienie Wam poszukiwania swojego własnego stylu. I nie jest ważne jak bardzo sędziowie konkursów mogą nie zgadzać się z Waszymi technikami - wszystkie chwyty dozwolone.

Mig Jimenez."

 

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased