Catalogues

The Weathering Magazine - Wnętrza - polska wersja

Modelarski magazyn The Weathering Magazine - Wnętrza - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig

Index: TWM15
Manufacturer: Ammo by Mig

Status: out of stock, ask about the possibility of ordering
Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Availability: 0
7,27 EUR
Number of

Ammo by Mig The Weathering Magazine - Wnętrza

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer poświęcony jest malowaniu i weathering -owi wnętrz modeli.

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 70

Format: A4

 

 

 

"...Doskonale pamiętam mój drugi model. To był Tamiyowski Sd.Kfz.222, z bardzo ładnym wnętrzem - kierownica, siedzenia, mnóstwo drobnych szczegółów, które wtedy nawet nie wiedziałem czym dokładnie są. Kiedy oglądałem pudełko, nie sądziłem, że model zawiera też elementy wnętrza, więc byłem mile zaskoczony. To był rok 1984, a ja nie wiedziałem jak zabrać się za środek, jakimi kolorami i technikami się posłużyć, jaki weathering zastosować. Wnętrza były dla mnie wtedy totalną zagadką.

Wiele lat później, dzięki mojemu dobremu znajomemu, Węgrowi Robertowi Deakowi, miałem okazję przejechać się czołgiem T-55, a także MT-55 AVLB. Dopiero wtedy odkryłem jak wygląda środek takiego pojazdu. Sterylne, białe wnętrza, które wyobrażałem sobie w mojej jeszcze naiwnej, modelarskiej głowie, nagle ulotniło się jak kamfora.
Mimo że oryginalnie wnętrze było białe, takie jak te, które można obejrzeć w muzeach, to prawdziwe było kompletnie pokryte brudem i sadzą ze spalin, olejem, smarem i kurzem. Być może pojazd w jednostce wojskowej poddawany regularnej konserwacji w czasie pokoju może zachować biel wnętrza. Zapewniam was jednak, że czołg podczas działań wojennych, takich jak niedawno obserwowane w Syrii czy na Ukrainie, jest daleki od utrzymania czystości, również wewnątrz. Użytkowany pojazd jest pełen nagromadzonego, szczególnie na podłodze, błota, kurzu i różnego rodzaju drobinek, wymieszanych ze smarem i olejem, które wypełniają powietrze w środku. Zapach paliwa i smaru czuć w płucach, a załoga często dostaje po twarzy błotem, mimo że pojazd ma zamocowane błotniki. Wnętrze kabiny zaś zasnuwa mglista, duszna poświata.
Natomiast wnętrza samolotów to już zupełnie inna historia. Tam sadza, smar i brud nie są tak często spotykane i trzeba podejść do tematu nieco subtelniej. Każdego rodzaju wnętrze należy potraktować w indywidualny sposób, biorąc pod uwagę to, czy będzie widoczne z zewnątrz czy nie, a także czy jest to pojazd naziemny, wodny czy powietrzny. W każdym razie, wnętrza są pełnoprawnymi częściami naszych modeli, a jeśli uważacie inaczej, to spróbujcie to powiedzieć modelarzom zajmującym się samochodami i samolotami! Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się poświęcić całe wydanie TWM tylko wnętrzom pojazdów. Ku uciesze większości i rozczarowaniu niewielu, nasza covergirl odkryje przed Wami swe skrzętnie skrywane do tej pory... wnętrze. Zapraszamy do fascynującego świata weatheringu.

Mig Jimenez."

 

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased