Tanks models in scale 1/16

German Sd.Kfz.171 Panther Ausf.G Late Version model Trumpeter

Dziś coś z duużych modeli - plastikowy model do sklejania w skali 1:16 z firmy Trumpeter nr katalogowy 00929 - model niemieckiego czołgu Sd.Kfz.171 Panther Ausf.G Late Version. Polecamy

Index: 00929
EAN: 9580208009292
Manufacturer: Trumpeter

Status: available 2 - 5 days
Towar sprowadzamy na nasz magazyn w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Availability: 1
194,85 EUR 243,56 EUR
Lowest price in the last 30 days: 207,69 EUR
Number of

Model German Sd.Kfz.171 Panther Ausf.G Late Version

Trumpeter - nr. 00929 - scale 1:16

"Panther to popularna nazwa czołgu średniego wystawionego przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej, który służył od połowy 1943 r. do końca wojny europejskiej w 1945 r. Doskonałe połączenie siły ognia, mobilności i ochrony Panther stanowiło punkt odniesienia dla konstrukcji czołgów innych narodów z okresu późnej wojny i bezpośrednio po wojnie, i jest często uważany za jeden z najlepszych projektów czołgów II wojny światowej.
   Dzieląc zasadniczo ten sam silnik, co czołg Tygrys I, miał lepszy przedni pancerz, lepszą penetrację działa, ogólnie był lżejszy, a przez to szybszy, i mógł poradzić sobie w trudnym terenie lepiej niż Tygrysy. Kompromisem był słabszy pancerz boczny; Pantera okazała się zabójcza na otwartym terenie i strzelając z dużej odległości, ale podatna na walkę w zwarciu. Ponadto działo 75 mm wystrzeliło nieco mniejszą skorupę niż działo 88 mm Tygrysa, zapewniając mniejszą siłę ognia wybuchowego przeciwko piechocie, choć nadal było dość skuteczne.

   Czołg Panther był także znacznie tańszy w produkcji od czołgów Tiger i tylko nieznacznie droższy od Panzer IV, ponieważ jego konstrukcja została zrealizowana w tym samym czasie, kiedy Ministerstwo Uzbrojenia i Produkcji Wojennej Rzeszy dokładało wielkich starań, aby zwiększyć produkcję wojenną . Kluczowe elementy projektu Panther, takie jak pancerz, przekładnia i napęd końcowy, były kompromisami dokonanymi specjalnie w celu zwiększenia wydajności i rozwiązania problemów wojennych Niemiec, podczas gdy inne elementy, takie jak bardzo kompaktowy silnik i złożony układ zawieszenia, pozostały eleganckie, ale skomplikowane Inżynieria. W rezultacie produkcja czołgów Panther była znacznie wyższa niż w przypadku czołgów Tiger, ale niewiele wyższa niż w przypadku Panzer IV. Jednocześnie uproszczony napęd końcowy stał się jedną z głównych przyczyn awarii czołgu Panther i był problemem, którego nigdy nie naprawiono..

Plastikowy model czołgu do sklejania i pomalowania.

Klej modelarski do plastiku, klej cyjanoakrylowy (do elementów fototrawionych) oraz farby należy dokupić dodatkowo - model ich nie zawiera.

Model z firmy Trumpeter nr katalogowy 00929 wykonano w skali 1/16.

Ilość elementów: ok. 2300.

Wymiary modelu: długość ok. 554 mm, szerokość ok. 214 mm.

Wymiary opakowania modelu do sklejania Trumpeter 00929: 87 x 48 x 19 cm. 

Basic
Term:II wojna światowa
Assembly:Model to be glued
Type:Plastic model
Nationality:Niemcy
Scale:Skala 1:16

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased

Recommended products