Tanks models in scale 1/16

German Sd.Kfz.171 Panther Ausf.G Early Version in scale 1-16

Model niemieckiego czołgu średniego Sd.Kfz.171 Panther G (wersja wczesna) do sklejania, plastikowy model czołgu w skali 1/16 - Trumpeter 00928. Jeżeli masz dużo wolnego miejsca w swoim domowym warsztacie modelarskim to ten model czołgu jest w sam raz dla Ciebie.

Index: 00928
EAN: 9580208009285
Manufacturer: Trumpeter

Status: available 2 - 5 days
Towar sprowadzamy na nasz magazyn w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Availability: 1
180,76 EUR 225,96 EUR
Lowest price in the last 30 days: 192,68 EUR
Number of

Model German Sd.Kfz.171 Panther Ausf.G Early Version

Trumpeter - nr. 00928 - scale 1:16

Niemiecki czołg Sd.Kfz.171 Panther G - wczesna wersja.

Plastikowy model czołgu z okresu II wojny światowej do sklejania i pomalowania.

Klej modelarski oraz farby należy dokupić dodatkowo - model ich nie zawiera.

Model Trumpeter nr 00928 wykonano w skali 1/16

Ilość elementów: ok. 2300

Wymiary modelu czołgu Panther G :

długość ok. 554 mm

szerokość ok. 214 mm.

Model posiada m.in.:

- elementy fototrawione,

- metalową lufę,

- miedziane linki,

- plastikowe gąsienice,

- kalkomanie.

Kilka faktów:

Panther to pospolita nazwa czołgu średniego, który który służył od połowy 1943 r. do zakończenia wojny europejskiej w 1945 r. Doskonała kombinacja siły ognia, mobilności i ochrony Panther służyła jako punkt odniesienia dla innych narodów i natychmiastowe powojenne projekty czołgów, i jest często uważana za jedną z najlepszych konstrukcji czołgów II wojny światowej.
   Chociaż miał taki sam silnik, co czołg Tiger I, to miał lepszy przedni pancerz, lepsze uzbrojenie, był ogólnie lżejszy, a przez to szybszy i lepiej radził sobie z trudnym terenem niż Tygrysy. Kompromis był słabszym bocznym pancerzem; Pantera okazała się śmiertelna na otwartym terenie i strzelała z dalekiego zasięgu, ale była narażona na bliskie walki. 
   Pantera była o wiele tańsza w produkcji niż Tygrysy, i tylko nieco droższa od Panzer IV, ponieważ jego projekt został zrealizowany w tym samym czasie, gdy Ministerstwo Zbrojeniowe i Produkcja Wojenna Rzeszy dokładały wszelkich starań, by zwiększyć produkcję wojenną. . Kluczowe elementy konstrukcji Panther, takie jak pancerz, przekładnia i napęd końcowy, były kompromisami stworzonymi specjalnie po to, by podnosić wskaźniki produkcji i uwzględniały niedobory wojenne Niemiec, podczas gdy inne elementy, takie jak jego bardzo kompaktowy silnik i złożony układ zawieszenia, utrzymywały się z elegancją, ale były skomplikowane. Rezultat był taki, że produkcja czołgów Panther była dużo wyższa niż to, co było możliwe w przypadku Tygrysów, ale niewiele wyższa niż w przypadku Panzer IV. W tym samym czasie uproszczony napęd końcowy stał się główną przyczyną awarii czołgu Panther i był problemem, który nigdy nie został naprawiony.

Basic
Term:II wojna światowa
Assembly:Model to be glued
Type:Plastic model
Nationality:Niemcy
Scale:Skala 1:16

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased

Recommended products