Modelarstwo ma różne oblicza, od kolejnictwa, poprzez lotnictwo a na motoryzacji kończąc. Każda z tych kategorii dzieli się na kolejne mniejsze dlatego czasem trudno jest zdecydować od czego zacząć lub jaki model ma być następny. Dziś chcielibyśmy zaproponować po 3 modele motocykli i samochodów.

Japońska technologia, amerykański duch i wojenne błoto

Pierwszym modelem, jaki chcemy zaproponować jest Yamaha XV1000 Virago, model z firmy Tamiya nr 14044. Wykonany jest w skali 1/12, co daje wiele możliwości bardzo realnego odwzorowania wszystkich elementów, takich jak chromowane rury, czy skórzane siodło. Motocykl ten choć japoński, wzorowany był na amerykańskich klasykach takich jak Indian lub Harley-Davidson. Skoro już padła ta nazwa, to kolejnym polecanym przez nas zestawem jest właśnie Harley-Davidson FLSTFB Fat Boy Lo, także wyprodukowany przez firmę Tamiya nr 16041. Ten wyjątkowy model będzie ozdobą kolekcji każdego fana motocykli. Skala 1/6 robi ogromne wrażenie, a sam motocykl także prezentuje się okazale. Natomiast dla zwolenników wojskowych pojazdów ciekawą propozycją może być amerykański wojskowy motocykl Indian 741B, jest to model z firmy Thunder Model nr 35003. Model wykonany jest w popularnej skali dla pojazdów militarnych czyli 1/35. Model skleja się z 80 części plasitkowych, jest dość prosty w konstrukcji, a po złożeniu daje dużą satysfakcję. 

Na co dzień, na tor, w teren

Jeżeli chodzi o modele samochodów osobowych wybór jest tak samo bogaty, jeżeli nie większy niż wśród motocykli. Naszym pierwszym wyborem jest Mercedes-Benz SLR McLaren z firmy Tamiya 24331. Jego wyjątkowość polega na przezroczystostej karoserii, która pozwala na pokazanie elementów, które zazwyczaj pozostają ukryte. Można zatem pochwalić się swoimi umiejętnościami. Kolejnym modelem wartym uwagi jest legendarny Ford Escort 1800 z firmy Italeri nr 3650. Ta legenda rajdów także daje dużo przyjemności podczas montażu, a na półce prezentuje się bardzo dynamicznie. Fani offroadu także znajdą modele, które ich zainteresują, np. Toyota Land Cruiser. Model ten pochodzi z oferty firmy Fujimi nr ID-132. W zestawie znajdują się gumowe opony, kolorowe wypraski oraz kalkomanie. Skala 1/24, w jakiej został wykonany, gwarantuje, że każdy podziwiający naszą kolekcję modeli zwróci na niego uwagę.

A to dopiero początek

Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, na rynku dostępnych są setki modeli, spośród których każdy jest w stanie wybrać taki, który nie tylko trafi w jego zainteresowania, ale także odpowiada poziomem trudności oraz którego cena jest atrakcyjna i do zaakceptowania dla naszej kieszeni ;)

Zatem szerokiej drogi i owocnej pracy modelarze!