Modele pociągów stają się coraz lepsze, bardziej dopracowane, oferują wiele możliwości wykazania się swoim kunsztem, cierpliwością i doświadczeniem. Jaki zestaw wybrać, by się nie rozczarować, by praca była przyjemna a efekt przynosił satysfakcję? Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma propozycjami, wśród których każdy miłośnik kolei znajdzie coś dla siebie.

Para buch, koła w ruch

Pierwszy polecany przez nas zestaw to parowóz Kriegslokomotive BR52 firmy Trumpeter nr 00210. Ta opancerzona lokomotywa przypadnie do gustu fanom starych maszyn parowych oraz wojennych wersji cywilnych pojazdów. Zestaw zawiera dużą ilość elementów (ponad 710), części fototrawione, torowisko, a dodatkową zaletą jest duża skala 1/35.

Kolejnym godnym polecenia parowozem jest Big Boy z oferty firmy Revell nr 02165. Ten pojazd to prawdziwa legenda, do dziś przetrwało tylko 8 sztuk. W oferowanym zestawie znajduje się model oraz tory, na których będzie się elegancko prezentował.

Pociągi pod specjalnym nadzorem

Warto także zwrócić uwagę na popularne wśród modelarzy zestawy zawierające repliki wagonów oraz lokomotyw opancerzonych, jakie poruszały się po Europie w trakcie II wojny światowej. Ciekawą propozycją jest Stalinets, czyli pancerny pociąg Armii Czerwonej - model z firmy UMMT nr 665. W opakowaniu znajdziemy dodatkowo elementy fototrawione, zestaw kalkomanii oraz torowisko. Skala 1/72 umożliwia stworzenie całego składu, który będzie imponująco prezentował się w każdej kolekcji.

Hobby Boss w swojej ofercie pociągów, przygotował zestaw zawierający niemiecki wagon pancerny - nr katalogowy 82925. Wykonany w skali 1/72 oraz składający się z około 110 elementów, doskonale sprawdzi się jako model dla początkujących osób. Dodatkowo można go umieścić na dostarczonej wraz z zestawem podstawce - torowisku.

Naprawdę duży kaliber

Ostatnia nasza propozycja to legendarne działo pancerne "Leopold" oferowane przez firmę Dragon nr 6200. Ten wykonany w skali 1/35 model składa się z 740 elementów. Są wśród nich metalowe łańcuchy, elementy fototrawione, aluminiowa lufa, figurki personelu obsługi oraz torowisko służące jako podstawka pod model. Leopold może stać się punktem centralnym niejednej kolekcji i powodem do dumy każdego modelarza, który udanie złożył ten ogromny model.

Repliki pociągów, lokomotyw oraz wagonów to wymagające zaawansowanych umiejętności konstrukcje. Duża liczba elementów oraz rozmaite detale wymagają od modelarza skupienia i ostrożności. Jednak chwila, w której odkłada on pędzel po ostatnim pociągnięciu i pierwszy raz patrzy na gotowy zestaw, warta jest trudu, jaki został włożony w jego budowę. Zachęcamy zatem do zainteresowania się modelarstwem kolejowym.

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka z wielu modeli dostępnych w naszym sklepie modelarskim, więcej modeli znajdziecie w dziale "Modele pociągów, lokomotyw i wagonów".