732 606 696 info@modeledo.pl

Katalogi i literatura

The Weathering Magazine - Realizm - polska wersja

The Weathering Magazine - Realizm - polska wersja
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 30,30 PLN 24,63 PLN netto
Producent: Ammo by Mig
Status: dostępny od zaraz Towar dostępny od ręki w naszym magazynie, z reguły następnego roboczego dnia może być u Ciebie.
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Opis

Ammo by Mig The Weathering Magazine - Realizm

 

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "Realizm".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 62

Format: A4

 

 

 

"Przez ostatnie kilka lat jesteśmy świadkami debaty na temat realizmu i swobody artystycznej w modelarstwie. Wielu jest zdania, że prawdziwe pojazdy nie przedstawiają tak szerokiej gamy efektów, jaką stosują w swoich pracach modelarze. W większości przypadków krytycy mają oczywiście rację, choć czasami życie wyprzedza fikcję, a nawet modelarską fantazję. Najnowsze trendy w malowaniu, takie jak modulacja, technika black&white czy uwzględnienie pionowego oświetlenia jeszcze bardziej pogłębiły rozłam pomiędzy tymi dwoma obozami: jedni hołdują realistycznemu podejściu, drudzy swobodzie artystycznej. Koniec końców, to co ich łączy to nasze hobby - modelarstwo. Nieważne więc w jakim stylu pomalujemy nasz model, o ile zrobimy to poprawnie technicznie.

Podejście realistyczne to najbardziej naturalny sposób na malowanie modeli; w teorii chcemy odtworzyć prawdziwy pojazd kopiując jego wygląd ze zdjęcia. To nie znaczy, że taki styl jest prostszy, uboższy w użycie technik i nanoszenia efektów. Czasami okazuje się, że odtworzenie realistycznego modelu jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli prawdziwy obiekt jest bardzo zużyty, stary, z pokładami rdzy czy zniszczeniami. Realizm wymaga głębszego zrozumienia tematu i lepszej interpretacji zdjęć, tak aby dokładnie wiedzieć jak pomalować model. W tym wydaniu pokażemy Wam różne przykłady malowania modeli na podstawie zdjęć referencyjnych. W wielu przypadkach będziemy porównywać efekt końcowy z fotografiami, na podstawie których powstał projekt. W innym przypadku czytelnikowi mogłoby być ciężko zrozumieć naniesione efekty i wykorzystanie techniki, a także stojące za nimi intencje modelarzy.

Zachęcamy Was do następującego ćwiczenia: znajdźcie zdjęcie prawdziwego pojazdu i postarajcie się odtworzyć go na jego podstawie. Bardzo szybko zorientujecie się, że jest to w istocie bardzo skomplikowane zadanie. Z drugiej strony fotografie zawsze są najlepszą wskazówką do tego jakich technik, efektów i kolorów użyć.

Mig Jimenez."

 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 30,30 PLN
W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 30,30 PLN
W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 30,30 PLN
W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 33,33 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 47,77 PLN
Cena: 44,85 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 55,75 PLN
Cena: 49,79 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 57,67 PLN
Cena: 49,69 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 40,30 PLN
Cena: 35,95 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 43,13 PLN
Cena: 39,45 PLN
Promocja
Bestseller
Szybki podgląd
Stara cena 31,31 PLN
Cena: 25,76 PLN
W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 9,29 PLN