+48 732 606 696
info@modeledo.pl
0
Promocja Nowość Bestseller

27,30 PLN

The Weathering Magazine - Realizm - polska wersja, numer katalogowy: TWM18

Katalogi i literatura

The Weathering Magazine - Realizm - polska wersja

ocenaocenaocenaocenaocena
27,30 PLN
Producent: Ammo by Mig
Model: TWM18
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata), 17,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Ammo by Mig The Weathering Magazine - Realizm

 

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "Realizm".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 62

Format: A4

 

 

 

"Przez ostatnie kilka lat jesteśmy świadkami debaty na temat realizmu i swobody artystycznej w modelarstwie. Wielu jest zdania, że prawdziwe pojazdy nie przedstawiają tak szerokiej gamy efektów, jaką stosują w swoich pracach modelarze. W większości przypadków krytycy mają oczywiście rację, choć czasami życie wyprzedza fikcję, a nawet modelarską fantazję. Najnowsze trendy w malowaniu, takie jak modulacja, technika black&white czy uwzględnienie pionowego oświetlenia jeszcze bardziej pogłębiły rozłam pomiędzy tymi dwoma obozami: jedni hołdują realistycznemu podejściu, drudzy swobodzie artystycznej. Koniec końców, to co ich łączy to nasze hobby - modelarstwo. Nieważne więc w jakim stylu pomalujemy nasz model, o ile zrobimy to poprawnie technicznie.

Podejście realistyczne to najbardziej naturalny sposób na malowanie modeli; w teorii chcemy odtworzyć prawdziwy pojazd kopiując jego wygląd ze zdjęcia. To nie znaczy, że taki styl jest prostszy, uboższy w użycie technik i nanoszenia efektów. Czasami okazuje się, że odtworzenie realistycznego modelu jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli prawdziwy obiekt jest bardzo zużyty, stary, z pokładami rdzy czy zniszczeniami. Realizm wymaga głębszego zrozumienia tematu i lepszej interpretacji zdjęć, tak aby dokładnie wiedzieć jak pomalować model. W tym wydaniu pokażemy Wam różne przykłady malowania modeli na podstawie zdjęć referencyjnych. W wielu przypadkach będziemy porównywać efekt końcowy z fotografiami, na podstawie których powstał projekt. W innym przypadku czytelnikowi mogłoby być ciężko zrozumieć naniesione efekty i wykorzystanie techniki, a także stojące za nimi intencje modelarzy.

Zachęcamy Was do następującego ćwiczenia: znajdźcie zdjęcie prawdziwego pojazdu i postarajcie się odtworzyć go na jego podstawie. Bardzo szybko zorientujecie się, że jest to w istocie bardzo skomplikowane zadanie. Z drugiej strony fotografie zawsze są najlepszą wskazówką do tego jakich technik, efektów i kolorów użyć.

Mig Jimenez."

 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Zobacz również

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również