Catalogues

The Weathering Magazine - What if - polska wersja

Modelarski magazyn The Weathering Magazine - What if - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig

Index: TWM14
Manufacturer: Ammo by Mig

Status: in stock
Towar dostępny od ręki w naszym magazynie, z reguły następnego roboczego dnia może być u Ciebie.
Availability: 1
7,27 EUR
Number of

Ammo by Mig The Weathering Magazine - What if

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "What if"

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 78

Format: A4

19

 

 

"Idea "a co, gdyby?" jest dość prosta do zrozumienia. Zakłada alternatywne tło historyczne, w którym jedno lub więcej wydarzeń historycznych przebiega w inny sposób niż to faktycznie miało miejsce, zachowując przy tym realistyczne i racjonalne podejście z uwzględnieniem faktów. Dla przykładu, jedne z pierwszych projektów "a co, gdyby?" zainspirowane zostały nazistowskimi konceptami z końca II wojny światowej, których nigdy nie wcielono w życie; samoloty odrzutowe, olbrzymie czołgi czy niesamowicie zaawansowane systemy broni. Hipotetyczny świat, w którym wojna nie kończy się w roku 1945, a w którym projekty te dochodzą do skutku. Możliwości, jakie oferuje ten modelarski gatunek są niemal nieskończone. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i kreatywność w tworzeniu alternatywnych historycznych scenariuszy. Świat ten musi zachowywać pewne racjonalne normy i wewnętrzną spójność, by mógł być wiarygodny. To nie fantasy ani science-fiction, lecz ciąg zdarzeń o pewnej dozie prawdopodobieństwa, które faktycznie mogły zaistnieć. Oczywiście II wojna światowa to nie jedyne źródło inspiracji. Zimna wojna, uniwersum Gwiezdnych Wojen czy choćby współczesne konflikty militarne są nieprzebraną kopalnią modelarskich pomysłów.

W najnowszym wydaniu TWM staramy się Was zainspirować, pobudzić Waszą wyobraźnię i uruchomić kreatywność do podejmowania nowych wyzwań. Zapomnijcie o tworzeniu modeli tylko z myślą o zawodach i rywalizacji. Być może niektóre z nich nie będą wpisywały się do żadnej kategorii na zawodach modelarskich, ale gwarantuję Wam, że frajda z samego ich tworzenia zrekompensuje wszystko!

Na koniec, chciałbym wspomnieć, że projekt okładki inspirowany był scenariuszem "a co, gdyby?", w którym naziści opracowali i wprowadzili w życie technologię "latającego spodka", z pomocą którego zaatakowali Stany Zjednoczone. To na pewno trafiłoby na pierwsze strony gazet na całym świecie, czyż nie?!

Mig Jimenez."

 

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased