Catalogues

The Weathering Magazine - 1945 - polska wersja

Modelarski magazyn The Weathering Magazine - 1945 - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig

Index: TWM10
Manufacturer: Ammo by Mig

Status: out of stock, ask about the possibility of ordering
Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Availability: 0
7,30 EUR
Number of

Ammo by Mig The Weathering Magazine - 1945

 

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "1945".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 70

Format: A4

 

 

 

"Rok 1945 od zawsze mnie interesował. Z modelarskiego punktu widzenia oferuje olbrzymie zróżnicowanie pojazdów, kamuflaży i wcześniej niespotykanych połączeń, od starych pojazdów desperacko zaciągniętych do obrony Rzeszy, do futurystycznych prototypowych projektów odrzutowców. Ponadto, mnogość efektów kolorystycznych i wzorców kamuflażu, zarówno dla samolotów jak i pojazdów sprawia, że jest to obowiązkowy temat w TWM.

Wielu z nas, zapaleńców późnowojennych, spędziło niezliczone godziny studiując zdjęcia z epoki, analizując kolory, kamuflaże i oznaczenia, które, w większości przypadków, zaistniały tylko w 1945 roku. Fascynacja pojazdami malowanych minią, a także składanymi z różnych części wywodzi się właśnie z tego okresu. W końcu szaleństwo nigdy nieistniejących prototypów, kolosów, czy tych desperackich projektów, jak Maus, Komet, P-1000, E-100, Natter, Horten i innych ogarnęło rzeszę modelarzy. To tylko kilka z fascynujących pomysłów, które tak dobrze oddawały atmosferę końca wojny. Stały się inspiracją dla modelarzy, puszczających wodze fantazji dla hipotetycznych zakończeń wojny i pomysłów w ramach naszego hobby. 

Oczywiście nie można zapominać o biegu historii, która powinna dawać logiczne ramy naszym pomysłom i odwodzić nas od projektów z pogranicza science-fiction, pozbawionych jakiegokolwiek prawdopodobieństwa historycznego. Dlatego właśnie, nasi współpracownicy przedstawiają ten wyważony przewodnik, który uwzględnia zarówno wyobraźnię i kreatywność, jak i logikę i autentyczność.

Uwzględniając tematykę, staraliśmy się pokazać jak największe zróżnicowanie pojazdów, od klasycznych Me109 czy Jagdpanzera IV, używanych w 1945 roku, do dużo bardziej egzotycznych projektów eksperymentalnych.

Najważniejszym jednak jest zachowanie kontekstu, który nam, modelarzom, pomaga wytyczyć drogę autentyczności pośród naszych projektów. Chcieliśmy również pokazać różne style i techniki malowania, abyście mogli wybrać te, które najbardziej Wam odpowiadają.

Bez wątpienia, to rok, który na zawsze pozostanie w sercach wszystkich modelarzy. Witamiy w 1945.

Mig Jimenez."

 

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased