732 606 696 info@modeledo.pl

Katalogi i literatura

The Weathering Magazine - Kamuflaż - polska wersja

The Weathering Magazine - Kamuflaż - polska wersja
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 30,30 PLN 24,63 PLN netto
Producent: Ammo by Mig
Indeks: TWM20
Status: brak Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)
Opis

The Weathering Magazine - Kamuflaż

Ammo by Mig

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "Kamuflaż".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

Ilość stron: 74

Format: A4

 

"Drogi czytelniku - oddajemy w twoje ręce już 20, bardzo ważny numer naszego magazynu, w całości poświęcony niezwykle istotnemu dla modelarstwa zagadnieniu - kamuflażowi wojskowemu. Celowo we wstępie pominę wątki historyczne, gdyż w numerze znajdują się dwa duże artykuły traktujące o powstaniu kamuflażu oraz profile barwne z opisami, które mogą stanowić świetną inspirację podczas wyboru malowania. Na kolejnych stronach zobaczycie różne przykłady maskowań wykorzystywanych na czołgach, pociągach, okrętach, mundurach, ale także w fantastyce.

Kamuflaż jest integralną częścią tematyki militarnej, a co za tym idzie, jest nierozerwalnie związany z modelarstwem. Choć wielu z was może przerażać wizja aplikacji skomplikowanego wzoru, postaramy się pokazać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują! Gwarancją sukcesu jest odpowiednie przygotowanie się do pracy: zebranie dokumentacji, wybór kolorów farb, narzędzi, a także, w przypadku najbardziej złożonych kamuflaży, wykonanie testów na starych modelach. Przyda się też odrobina cierpliwości - droga do końcowego efektu bywa długa, a w większości przypadków najwięcej czasu zajmuje nakładanie taśm maskujących czy wałków BluTacku. Aby rezultat był zgodny z oczekiwaniami, warto poświęcić temu etapowi uwagę.

Z naszych artykułów dowiecie się, jak wykonać kamuflaż ostrokrawędziowy na czołgu i lokomotywie. Pokażemy, jak stworzyć maskujące malowanie na łodzi podwodnej, dodatkowo nanosząc zenitalne cieniowanie, a także jak połączyć to wielowarstwowymi odpryskami uzyskanymi za pomocą płynu do odprysków. Prześledzimy, jak namalować jeden z najtrudniejszych i najciekawszych wizualnie kamuflaży - kamuflaż dyskowy stosowany przez Niemców od 1944 roku, a także jak wykorzystać styl modulacji kolorów w trójbarwnym malowaniu na przykładzie czołgu King Tiger. Jeśli ktoś chciałby więcej, może zmierzyć się z ręcznie malowanym lakierami kamuflażem - coś, co wydaje się z góry skazane na niepowodzenie, jest możliwe i daje bardzo ciekawe efekty. Wreszcie tym, którym blista jest tematyka malowania figurek, pokażemy efektywny sposób nanoszenia niemieckiego wzoru Erbsenmuster, a dla miłośników zimowego szaleństwa mamy Stuga III w białym zmywalnym kamuflażu. Zabieramy się do pracy!

Sergiusz Pęczek"

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 221,19 PLN
Cena: 190,90 PLN
Promocja
W magazynie
Szybki podgląd
Stara cena 252,30 PLN
Cena: 224,72 PLN