The Weathering Magazine - Kamuflaż - polska wersja
Modelarski magazyn The Weathering Magazine - Kamuflaż - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig
Indeks: TWM20
Producent: Ammo by Mig
Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Ilość sztuk: 0
The Weathering Magazine - Kamuflaż
Ammo by Mig
Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.
Ten numer zatytułowany jest "Kamuflaż".
Magazyn w polskiej wersji językowej.
Ilość stron: 74
Format: A4
"Drogi czytelniku - oddajemy w twoje ręce już 20, bardzo ważny numer naszego magazynu, w całości poświęcony niezwykle istotnemu dla modelarstwa zagadnieniu - kamuflażowi wojskowemu. Celowo we wstępie pominę wątki historyczne, gdyż w numerze znajdują się dwa duże artykuły traktujące o powstaniu kamuflażu oraz profile barwne z opisami, które mogą stanowić świetną inspirację podczas wyboru malowania. Na kolejnych stronach zobaczycie różne przykłady maskowań wykorzystywanych na czołgach, pociągach, okrętach, mundurach, ale także w fantastyce.
Kamuflaż jest integralną częścią tematyki militarnej, a co za tym idzie, jest nierozerwalnie związany z modelarstwem. Choć wielu z was może przerażać wizja aplikacji skomplikowanego wzoru, postaramy się pokazać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują! Gwarancją sukcesu jest odpowiednie przygotowanie się do pracy: zebranie dokumentacji, wybór kolorów farb, narzędzi, a także, w przypadku najbardziej złożonych kamuflaży, wykonanie testów na starych modelach. Przyda się też odrobina cierpliwości - droga do końcowego efektu bywa długa, a w większości przypadków najwięcej czasu zajmuje nakładanie taśm maskujących czy wałków BluTacku. Aby rezultat był zgodny z oczekiwaniami, warto poświęcić temu etapowi uwagę.
Z naszych artykułów dowiecie się, jak wykonać kamuflaż ostrokrawędziowy na czołgu i lokomotywie. Pokażemy, jak stworzyć maskujące malowanie na łodzi podwodnej, dodatkowo nanosząc zenitalne cieniowanie, a także jak połączyć to wielowarstwowymi odpryskami uzyskanymi za pomocą płynu do odprysków. Prześledzimy, jak namalować jeden z najtrudniejszych i najciekawszych wizualnie kamuflaży - kamuflaż dyskowy stosowany przez Niemców od 1944 roku, a także jak wykorzystać styl modulacji kolorów w trójbarwnym malowaniu na przykładzie czołgu King Tiger. Jeśli ktoś chciałby więcej, może zmierzyć się z ręcznie malowanym lakierami kamuflażem - coś, co wydaje się z góry skazane na niepowodzenie, jest możliwe i daje bardzo ciekawe efekty. Wreszcie tym, którym blista jest tematyka malowania figurek, pokażemy efektywny sposób nanoszenia niemieckiego wzoru Erbsenmuster, a dla miłośników zimowego szaleństwa mamy Stuga III w białym zmywalnym kamuflażu. Zabieramy się do pracy!
Sergiusz Pęczek"