732 606 696 info@modeledo.pl

Katalogi i literatura

The Weathering Magazine - 1945 - polska wersja

The Weathering Magazine - 1945 - polska wersja
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 30,30 PLN 24,63 PLN netto
Producent: Ammo by Mig
Indeks: TWM10
Status: brak Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)
Opis

Ammo by Mig The Weathering Magazine - 1945

 

 

 

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "1945".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

 

 

Ilość stron: 70

Format: A4

 

 

 

"Rok 1945 od zawsze mnie interesował. Z modelarskiego punktu widzenia oferuje olbrzymie zróżnicowanie pojazdów, kamuflaży i wcześniej niespotykanych połączeń, od starych pojazdów desperacko zaciągniętych do obrony Rzeszy, do futurystycznych prototypowych projektów odrzutowców. Ponadto, mnogość efektów kolorystycznych i wzorców kamuflażu, zarówno dla samolotów jak i pojazdów sprawia, że jest to obowiązkowy temat w TWM.

Wielu z nas, zapaleńców późnowojennych, spędziło niezliczone godziny studiując zdjęcia z epoki, analizując kolory, kamuflaże i oznaczenia, które, w większości przypadków, zaistniały tylko w 1945 roku. Fascynacja pojazdami malowanych minią, a także składanymi z różnych części wywodzi się właśnie z tego okresu. W końcu szaleństwo nigdy nieistniejących prototypów, kolosów, czy tych desperackich projektów, jak Maus, Komet, P-1000, E-100, Natter, Horten i innych ogarnęło rzeszę modelarzy. To tylko kilka z fascynujących pomysłów, które tak dobrze oddawały atmosferę końca wojny. Stały się inspiracją dla modelarzy, puszczających wodze fantazji dla hipotetycznych zakończeń wojny i pomysłów w ramach naszego hobby. 

Oczywiście nie można zapominać o biegu historii, która powinna dawać logiczne ramy naszym pomysłom i odwodzić nas od projektów z pogranicza science-fiction, pozbawionych jakiegokolwiek prawdopodobieństwa historycznego. Dlatego właśnie, nasi współpracownicy przedstawiają ten wyważony przewodnik, który uwzględnia zarówno wyobraźnię i kreatywność, jak i logikę i autentyczność.

Uwzględniając tematykę, staraliśmy się pokazać jak największe zróżnicowanie pojazdów, od klasycznych Me109 czy Jagdpanzera IV, używanych w 1945 roku, do dużo bardziej egzotycznych projektów eksperymentalnych.

Najważniejszym jednak jest zachowanie kontekstu, który nam, modelarzom, pomaga wytyczyć drogę autentyczności pośród naszych projektów. Chcieliśmy również pokazać różne style i techniki malowania, abyście mogli wybrać te, które najbardziej Wam odpowiadają.

Bez wątpienia, to rok, który na zawsze pozostanie w sercach wszystkich modelarzy. Witamiy w 1945.

Mig Jimenez."

 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Szybki podgląd
Cena: 6,31 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 39,29 PLN
Cena: 34,24 PLN
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 48,48 PLN
Cena: 38,49 PLN
W magazynie
Szybki podgląd
Cena: 6,67 PLN