Wśród osób, które zajmują się modelarstwem, dużą popularnością cieszy się ciężki sprzęt wojskowy, w tym także czołgi. Na rynku znajduje się szeroki wybór modeli o różnym stopniu skomplikowania, wykonanych w najpopularniejszych skalach. W tej sytuacji rodzi się pytanie - który model wybrać? Poniżej przedstawiamy 5 wartych uwagi czołgów, które zapewnią wiele godzin pracy a jej efekt będzie satysfakcjonujący.

T-34 znany wszystkim od dziecka

Pierwszy model, który polecamy to radziecki czołg T-34/76 z okresu II wojny światowej. Jest to zestaw japońskiego producenta modeli redukcyjnych, słynącego z doskonale wykonanych i bogatych w detale modeli, czyli firmy Tamiya. Pod numerem katalogowym 35059 kryje się wersja czołgu z 1943 roku w skali 1/35. W pudełku poza plastikowymi częściami znajdziemy również gumowe gąsienice, kalkomanie oraz figurki dwóch członków załogi. Model wykonany jest wzorowo, a jego sklejanie to sama przyjemność.

Polski czołg dla początkujących

Kolejny, godnym uwagi modelem jest dwuwieżowy czołg 7TP. My z wielu dostępnych zestawów polecamy model firmy Mirage Hobby (nr katalogowy 355002) w skali 1:35. Ma on tę wielką zaletę, że jego montaż nie sprawia dużych kłopotów, więc nadaje się już dla początkujących modelarzy. Zestaw składa się z plastikowych wyprasek, kalkomanii oraz gumowych gąsienic. Poszczególne etapy montażu ułatwia dołączona do modelu czytelna instrukcja.

Współczesna konstrukcja w naszej armii

Polskie wojsko na swoim wyposażeniu ma w tej chwili około 250 czołgów Leopard 2A4, są to niemieckie maszyny nowej generacji. Dlatego kolejnym polecanym przez nas modelem jest zestaw firmy Dragon nr 7249, który pozwala na stworzenie repliki tego pojazdu w skali 1/72. Zestaw ten zapewnia wiele chwil spędzonych nad dopracowaniem drobnych detali. Na realistyczne przedstawienie czołgu pozwalają fototrawione pokrywy silników, stalowe łańcuchy oraz duża ilość elementów.

Czołg trochę inaczej

Kolejną naszą propozycją jest amerykański czołg M1 Abrams, jednak w zupełnie innej wersji. Nasz wybór padł na model firmy RFM nr RM-5011 M1 Assault Breacher Vehicle, który przedstawia niszczarkę do min w skali 1:35. Model ten przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych modelarzy mogących pochwalić się sporymi umiejętnościami i doświadczeniem w sklejaniu modeli redukcyjnych. Poza przedstawionymi elementami w skład zestawu wchodzą elementy fototrawione, miedziane części oraz gumowe gąsienice.

Duma Rosji

Ostatnią naszą propozycją jest zestaw firmy Trumpeter nr 09561 Russian T-72B3 MBT Mod.2016. Model wykonany jest w skali 1:35. W jego skład wchodzi czołg radzieckiej konstrukcji, który przez wiele lat był symbolem potęgi armii ZSRR. Model wymaga od modelarza dużej sprawności i doświadczenia, jest więc przeznaczony raczej dla tych bardziej zaawansowanych. W pudełku dodatkowo znajdziemy elementy fototrawione, kalkomanie oraz miedziane części.

Jak widać każdy może znaleźć coś dla siebie, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego internetowego sklepu modelarskiego.