Catalogues

The Weathering Magazine - Die Cast - od zabawki do modelu - polska wersja

Modelarski magazyn The Weathering Magazine - DIE CAST Od zabawki do modelu - poradnik w polskiej wersji językowej, Ammo by Mig

Index: TWM23
EAN: 8432074045229
Manufacturer: Ammo by Mig

Status: out of stock, ask about the possibility of ordering
Tego towaru obecnie nie mamy w naszym magazynie
Availability: 0
7,27 EUR
Number of

Ammo by Mig The Weathering Magazine - DIE CAST Od zabawki do modelu

 

Poradnik modelarski The Weathering Magazine, to poradnik dotyczący technik modelarskich.

Ten numer zatytułowany jest "DIE CAST Od zabawki do modelu".

Magazyn w polskiej wersji językowej.

Ilość stron: 78

Format: A4

"Ten numer The Weathering Magazine poświęcony jest nietypowej jak na periodyk modelarski tematyce - fabrycznie zmontowanym modelom z metalu i tworzyw sztucznych dostępnym w ogromnej różnorodności intrygujących tematów do malowania i postarzania. Określenie Die-Cast odnosi się do dowolnego modelu kolekcjonerskiego lub zabawki wytworzonej metodą odlewania ciśnieniowego, która charakteryzuje się wtłaczaniem stopionego metalu pod wysokim ciśnieniem do formy w celu uzyskania określonego kształtu. wielu z Was pewnie zastanawia się, czemu postanowiliśmy przeznaczyć całe wydanie kwartalnika na prezentację gotowych replik, niezwiązanych bezpośrednio z naszym hobby. Spieszę z odpowiedzią, ale najpierw zadam Wam pytanie: czy nie znalazłeś się kiedyś, Drogi Czytelniku, w sytuacji, gdy zainspirowany jakimś zdjęciem, filmem czy widokiem nie miałeś nic gotowego do pomalowania? Natchnienie bywa jak iskra - szybko gaśnie, a kilka dni lub tygodni potrzebnych na budowę zestawu czasem wypala tę iskrę i z planów na uchwycenie niesamowitego efektu zostaje tylko wspomnienie.

Dlatego 23. numer TWM poświęciliśmy malowaniu i postarzaniu bardzo szczegółowych metalowych i plastikowych miniatur, w tym działającej lokomotywy H0!

Modele te przedstawiają mnóstwo tematów, dostępne są w nietypowych skalach. W ofercie modeli do sklejania próżno szukać takiej mnogości niezwykłych maszyn i pojazdów budowlanych, samochodów osobowych, pociągów, ciężarówek...

Wybierając miniaturę do przemalowania lub postarzenia, musimy pamiętać, że nie każda nadaje się do tego celu. Zwłaszcza najtańsze egzemplarze, będące bardziej zabawkami dla najmłodszych niż egzemplarzami kolekcjonerskimi, z pewnością nie zadowolą nas uproszczonym oddaniem detali. Kiedy zdobędziemy już model, pozostaje tylko tchnąć w niego życie, nadając mu odpowiednie ślady eksploatacji.

Właśnie to zagadnienie - postarzanie modeli Die-Cast - stanowi motyw przewodni tego wydania magazynu. Pokażemy Wam proste sztuczki i bardziej skomplikowane metody pracy nad metalową repliką. Wskażemy najpowszechniejsze wady takich konstrukcji i sposoby na łatwe pozbycie się takich niedociągnięć, jak widoczne śruby czy gruba warstwa fabrycznego lakieru. Nie pozwólmy, by natchnienie zgasło - zabierajmy się do pracy!

Sergiusz Pęczek"

 

Based on 0 opinions

generally

Add new comment

Customers who bought this product also purchased